Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vérnyomás sportolás közben?

Magas vérnyomás sportolás közben?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy terhelés alatt normális, ha felmegy a vérnyomás. Csak azt szeretném tudni, hogy esetemben ez jár-e valami kockázattal.

Nyugalmi állapotban a vérnyomásom a normál érték alsó határa felé közelít, de még nem alacsony, a pulzusom szinte mindig 100-110 között van (ezt betudom annak, hogy elég szorongós típus vagyok).

Egy ~20km-es túra után 140/106, 146 pulzust mértem. A túra úgy zajlott, hogy 10km-t lesétáltam 2 óra alatt kb. 15-20 perc pihenővel, majd 1-2 órát eltöltöttem a "hegytetőn" (inkább domb), és hazafelé ugyanaz a 10km séta, kb. ugyanannyi idő alatt. Gyaloglás közben végig érzem magamon a magas vérnyomás tüneteit (Fejfájás, lüktetés, Bizonytalan egyensúly, Szapora szívdobogás, Izzadás, Látászavar), és nagyjából 30-60 perc pihenés mire úgy érzem, hogy minden helyreállt.

Szóval a kérdés az lenne, hogy ez a 4-5 óra emelkedett vérnyomás jár-e bármiféle kockázattal.

Ami még fontos lehet: 21/F, 85-90 kiló, 185cm, és nem sokat ugyan, de dohányzom.



2020. máj. 16. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Pulzus nem vérnyomás.

Kardiolóval fejleszthető.

2020. máj. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz!
2020. máj. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tehát akkor csak a pulzussal van baj? A 106-os diasztolés érték nem számít magasnak, illetve nem okozhat gondot, hogy órákon keresztül ekkora?
2020. máj. 16. 00:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!