Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felmehetett így a vérnyomásom,...

Felmehetett így a vérnyomásom, vagy csak a vérnyomásmérő rossz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma reggel brutálisan összevesztünk a testvéremmel, össze is verekedtünk, nekem monoklim van, neki eltört az orra.


Szüleink leültettek minket, de azt hozták ki, hogy nekem legyen több eszem (én 16F, ő 15F, a testvéremnek nincs semmilyen fogyatékossága, és ugyanolyan erős és magas mint én..., tehát mire föl?...).


Most mindhármójukat tiszta szívemből gyűlölöm, egész testem remeg, lüktet a fejem, szédülök.

De a lényeg, van saját vérnyomásmérőm, megmértem, 203-at mutat. Normál esetben 125-135 szokott lenni. Lehetséges, hogy ennyire "felmehet a pumpa"?


Háziorvos nem veszi fel a telefont, más meg nincs, akihez fordulhatok.


Köszi előre is a válaszokat!


2020. máj. 17. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Mérd fél óránként,ott lehet hagyatkoznia valós értékre .
2020. máj. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Háziorvos nem veszi fel a telefont"


Miért venné fel vasárnap? Amúgy igen, az idegességtől felmehet, próbálj lenyugodni és később mérd meg újra.

2020. máj. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. 😀


Rosszul fogalmaztam a háziorvosos dolgot, úgy értettem, hogy mivel vasárnap van, nem fogom tudni elérni.


Azóta kétszer megmértem, elsőnél 195, tíz perce 183. Lenyugodni nem igazán sikerült, csak annyira, hogy nem remegek, de még mindig szédülök és lüktet a fejem, és még dühös is vagyok.

2020. máj. 17. 13:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismét mérd meg, legalább 5 percig ülj. Írd meg az eredményeket! Ha 2-3 óra elteltével sem menne legalább 160 alá, ügyeletet/mentőt kell hívni, különös tekintettel a korodra. Hosszútávon ilyen vérnyomás gondokat okozhat (nem írom le, miket).

Legközelebb figyelj, hogy ne forduljon elő ilyen.

Van otthon nyugtató, esetleg vérnyomáscsökkentő? (Ha igen, akkor se kezdj el beszedni mindent összevissza!)

2020. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Tegnap délután 16 órára sem sikerült lenyugodni, 5 percenként mértem, legalacsonyabb 171 volt. Mentő lett ebből, mert az ájulás határán voltam, nem ment a felkelés.

Bent tartottak éjszaka megfigyelésre, ma reggel hazaengedtek. Kaptam nyugtatót, az hatott, és lenyugodni is sikerült.


Családdal nem tudom mi lesz...

Nagyon köszönöm a hozzászólóknak a segítséget! 😀😀

2020. máj. 18. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!