Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális, hogy kiakadtam?...

Normális, hogy kiakadtam? Jött ma hozzánk egy szerelő felmérni az elvégzendő munkát. Nem hogy 2 méter távolságot nem tartott de 20cm-ről belelihegett az arcomba éreztem a lehelletét. Olyan gyorsan történt, hogy kitérni sem tudtam előle.

Figyelt kérdés
Gondoltam, hogy hiába a járvány nem fogja levenni a cipőjét. Reméltem, azért egy maszkot felvesz ha már lakasról lakásra jár szerelni. De még ezen sem háborodtam fel, mert gondoltam úgyis csak 3 percre jön tartjuk a távolságot, nyitva vannak az ablakok aztán majd felmosom amit összejárkált. De erre nem számítottam. Ráadásul veszelyeztetett vagyok szóval nyugtalanít is az eset, annyira vigyátam eddig. :( Anyám meg még leállt velem veszekedni miért nem vettem fel maszkot. Már utólag azt kellett volna de mindenhol hülyének néznek ha felveszem meg beszólnak kivéve ahol kötelező. Már én érzem hülyének magam attól is. :(

2020. máj. 19. 17:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%

Ha ennyire kiakaszt az ilyesmi, ne hívj most szerelőt.


Nem, nem normális szerintem, hogy az emberek már rendesen undorodnak egymástól. Betegségek eddig is léteztek mindig, például a szezonális influenza sem kicsit terjed, mégsem őrültünk meg ennyire.


Én egyébkén azt normálisnak tartanám mindig, járványtól függetlenül, hogy mossunk kezet gyakran, betegen ne tüsszögjünk, köhögjünk egymásra, kezünkbe se tüsszögjünk, mert utána azzal fogjuk meg a kapaszkodókat... Ezeket az alapvető higiéniás előírásokat mindig be kellene tartani, nemcsak most.


De ne nézzünk már mindenkit leprásnak, mert szörnyen elkeserítő.

2020. máj. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem lesz semmi bajod! Amúgy én hozzám is jött szerelő, én maszkba fogadtam, és a futárokat is, akik csomagot hoznak. Megjegyzem, egyiken sem volt maszk. Én felveszem, lexarom ki mit gondol. FFP2 maszkom van, tehát valamit még akkor is ér, ha már a másikon nincs... De tényleg ne aggódj, kicsi az esélye, hogy fertőzött volt a szerelő.
2020. máj. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
52%

Egyáltalán nem normális ennyire kiakadni egy olyan vírus miatt, aminél az influenza százszor veszélyesebb.

Ha TE félsz a fertőzéstől ennyire, akkor TE védekezz. Vegyél fel maszkot, húzz kesztyűt, adj cipő zsákot a szerelőre, és már érkezéskor kérd meg, hogy tartsa be az ajánlott előírásokat, mert te veszélyeztetett vagy. Ő ezt nem tudja, hogy most napokig idegbeteg leszel, mert közel ment hozzád egy másik ember. Elég ritka, hogy valaki ennyire parázzon, a többség már xarik mindenre, nem veszi ezt komolyan. (Igen, én sem.) De ha te előre jelzed, hogy te igen, mert rád veszélyes ez a fertőzés (is), azt tiszteletben fogja tartani.

2020. máj. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Eg influenza miatt kilyukadt a tüdőm. Köszi nem akarok elkapni egy méhndurvabbat mert borzalmas ha felvágják a fél mellkasod. De bedd felvallról nyugodtan. Fiatal vagyok és előtte semmi bajom nem volt nem az a bajom, hogy nem vett maszkot bár szerintem ez is bunkóság mikor ez a szabály bkvn boltban nem véletlenül hanem hogy beleall a számba. Ez akkor is bunkóság ha nincs járvány. Senki szájszgára nem vagyok vevő. Ne hívjak szerelőt amíg tart a járvány. Köszi ha ilyan solog romlott el ami létszükséglet és szabadságom sincs csak most mert elvette a munkahely a járvány miatt. Hétvégén nem jön ki a szerelő
2020. máj. 19. 19:18
 5/26 anonim ***** válasza:
73%
Akkor pedig minek hívsz oda most idegent, ha te már egy szellőtől is meg akarsz halni!?
2020. máj. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
Biztos rövid ideig volt ott és utána gondolom fertőtlenítettél, arcot mostál, ne aggódj nem lesz semmi bajod. Én hátrálok ha valaki túl közel jön, ne lihegjen, köpködjön az arcomba, még akkor is ha nincs járvány.
2020. máj. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Mert csőtörés van te nagyon okos utolsó előtti és el kellett zarni a vizet. Lakj így a járvány végeig mondjuk 1-2 évig.

Szellőtől is meg akarok halni? Sajnos ha az embernek kilyukad a tüd3je attól viszonylag gyorsan meg lehet halni. Majd próbáld ki!

Utolsó sajnos olyan gyorsan lépett elém, hogy mire odébb ugrotta már rám lihegett :( nagyon nem számítottam erre.

2020. máj. 20. 09:34
 8/26 A kérdező kommentje:
Ebben csak te reménykedsz....de hiába. És tényleg megérdemelnéd háta akkor lenne benned mások iránt empátia és nem csak beszólogatni járnál ide.
2020. máj. 20. 09:48
 9/26 anonim ***** válasza:
80%

Én meg tudom érteni a kérdezőt. Szerintem ha buszon és boltban kötelező a maszk, az se véletlen.

Meg mindenkinek a saját érdeke hogy távolságot tartson, maszkot hordjon, fertőtlenítsen, kezet mosson.

Különben ha eddig "maradjonotthon" volt meg "vigyázzunkegymásra" akkor most miért nem lehetne jobban odafigyelni?

A járvány nem szűnt meg.


Aki meg lazán veszi, az gondoljon bele a következőbe: akkor is lazán venné ha elkapnák a veszélyeztetett szülei, házastársa, barátai vagy ő maga?? Ha minden nap küzdene az életéért egy lélegeztetőgépen? Nem lehet előre látni kinél mi lesz.

A vírus pont azt mutatja meg, mennyire tudunk vagy nem tudunk közösségként de mégis egyènileg tenni egy közös célért, mennyire vagyunk felelősségteljesek és le tudunk-e mondani kényelmi dolgokról egy felsőbb cél (egészség, biztonság, az életünk) érdekében.


Aki meg nem veszi komolyan, meg kiröhögi azt aki igen, az megérdemli, hogy elkapja.

2020. máj. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
58%
Te hiába vetted volna fel a maszkot, az nem téged véd, hanem őt, neki kellett volna és megtartania a távolságot. Nem csodálom, hogy félsz ha veszélyeztetett vagy, hiszen még ma is voltak új megbetegedések, de ha nem köhögött, prüszkölt rád, vagy nem nyálfröcsögve beszélt, akkor ne aggódj, azzal többet ártasz magadnak.
2020. máj. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!