Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki asztmás az miért nem...

Aki asztmás az miért nem adhat vért?

Figyelt kérdés

2020. máj. 19. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Mert kizáró ok. Ahogy rengeteg krónikus betegség, és majdnem minden rendszeres gyógyszer is az.

Tudod, a transzfúzió nem játék.

2020. máj. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na szép, akkor én ebből is "kizáródtam".
2020. máj. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De vérplazmát adtam már... semmi bajom nem volt soha tőle...
2020. máj. 19. 19:00
 4/7 A kérdező kommentje:
Az nem elég, hogy kizáró ok, konkrétan tovább soha nem magyarázták el, hogy miért... Eleve nekem gyermekkorban volt asztmám és azóta 22 vagyok és több mint 19 éve semmi bajom nincs.
2020. máj. 19. 19:03
 5/7 MancsWolf ***** válasza:
100%
Akkor viszont adhatsz. Állandó asztma gyógyszer szedésének abbahagyasa után 1 évvel lehet vért adni. Nekem ezt mondta az orvos mikor vért akartam adni.
2020. máj. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy gyógyszert sem szedek! Amúgy a 19 év túlzás volt, de tény hogy 3 éves koromban állapították meg, és 13 éves koromban volt az utolsó rohamom, és azóta semmi gyógyszert nem kell szednem rá. Valami pulmicortot vagy mit kellett használnom.
2020. máj. 19. 19:44
 7/7 A kérdező kommentje:
De örülök, hogy akkor neked is van rá esély, hogy adj meg nekem is van :). Viszont azt tanácsolták a véradásnál, hogy csináljak kivizsgálást pulmonológián vagy tüdőgondozóba, és akkor azzal igazolom is, hogy már nem vagyok asztmás.
2020. máj. 19. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!