Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért zavarnak/nem bírom...

Miért zavarnak/nem bírom elviselni egyes testrészeim(et)?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogyan fogalmazzam meg értelmesen a kérdést, de tényleg ezt érzem. Mostanában egyre gyakoribb. Jelenleg nem bírom elviselni a kulcscsontomat. Legszívesebben megszabadulnék tőle. Azt érzem nem való a helyére vagy mintha rendellenesség lenne a létezése (éreztem ezt a fogaimmal, a végtagjaimmal és a nyakcsigolyáimmal is). Azt érzem ezt csak a tudatom teszi velem, mert nem fáj, csak az őrületbe kerget az érzés, hogy ott van és kapcsolódik hozzám, ami számomra is fura és idegen. Próbálom nyomogatni, a vállamat összehúzni, hátha megtalálom azt a pozíciót, ami nem zavar, de sehogy sem jobb. Nem állandó az érzés. Valamikor nagyon erős, valamikor egyáltalán nem érzem.
2020. máj. 22. 06:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég fura. Nem tudom mi a betegség neve ha ugyan betegség, de én az orrommal vagyok így. Legszívesebben lefürészelném :D Nagyon zavar, hogy "belelóg" a látóterembe, folyton piszkálom, mert idegesít, hogy kinőtt az arcomból valami. Nem tudta volna megoldani a természet, hogy sík felületen legyen két lyuk azt' ennyi?
2020. máj. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy ilyesmivel küzdesz?: body integrity identity disorder/body integrity disphorya

[link]

[link]

2020. máj. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, de ez másnak tűnik. Én nem érzem a vágyat az iránt, hogy amputálva legyen egyik testrészem, vagy elveszítsem valamelyik érzékelő képességemet. Ez egészen távol áll tőlem. Őszintén nem tudom milyen érzés esne jól. Mert ha ezektől valóban megszabadulnék biztos hogy rosszabbul érezném magam, mégis ilyenkor ebben az állapotban az érzem az nem oda való, idegesít, hogy kilóg, ahogy kapcsolódik hozzám és nagyon rossz tőle a közérzetem. Nem érzem magam egészségesnek és rossz érzés a létezésem. Jobban esik ilyenkor feküdnöm az ágyban és körülburkolnom magam plédekkel és párnákkal. Vagyis ettől nem érzem magam sokkal jobban, de már nem tudom kínomban mit tegyek...
2020. máj. 22. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!