Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen boldogsághormonok...

Milyen boldogsághormonok vannak és melyik esetében mit érzünk?

Figyelt kérdés

Én még eddig csak ezekről halottam. Szerotonin, Dopamin, Endorfin, Oxitocin, Norepirefrin, Adrenalin, Trixotin


Innen csak az endorfinról és a szerontininról van fogalmam. Pl azt tudom, hogyha valaki szerotonin visszavételgátlózik. Utána kb 1-1,5 hónapig nem ajánlott ezt csinálnia az illetőnek. Mert akkor depisebb lehet egyre jobban. Viszont tudtommal az endorfinnál nincs ilyen csak 1-2 napig.


És ilyen mértékben nem termelődnek ezek a boldogság hormonok. Tehát erre találták ki a tudatmódosítokat. A kokain az endorfin. Az ecstasy pedig a szerotonin. A speed, meth pedig dopamin.

És éppen ezért tették illegálisá őket!


Úgy tudom, hogy endorfin akkor szabadúl fel amikor örömöt érzel. A szerontonin pedig amikor szerelmet érzel.


A dopamint viszont nem tudom. A többi itt felsorolt dolgot meg főleg nem! Úgy tudom, hogy a drogok is erre a 3 boldogság hormonra koncentrálnak. Esetleg még az Epinefrinre?! És még ezeken kívűl is vannak más boldogsághormonok is szerintem.



2020. máj. 24. 17:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem pl semennyi. 10 éve krónikus depresszióban tengek és minden nap remegek a félelemtől és heti 2x sírok az elviselhetetlen fájdalom miatt.
2020. máj. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!