Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koffeinről le lehet szokni...

Koffeinről le lehet szokni teljesen?

Figyelt kérdés

Volt egy időszakom, amikor rengeteg kólát fogyasztottam. Ez volt az én káros szenvedélyem :D

Aztán elhatároztam, hogy nem iszom többet, viszont az első naptól kezdve borzasztó migrénem lett, nem kellett sokat gondolkodnom, hogy rájöjjek, koffein elvonási tünet okozza.

Azóta kávézom, de egyrészt utálom (csak lehúzom feketén), másrészt kávézni sem szeretnék életem végéig.


2020. máj. 25. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem időszakaim vannak. Én kávéz(tam) volt olyan is, hogy non-stop akár éjfélkor is, volt, hogy napi egy. Már többször abbahagytam, hosszabb időszakokra. Most 2-3 éve nem iszom, soha nem volt semmilyen elvonásos tünetem, nem kívánom, azért hagytam abba mindig.
2020. máj. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 savanyújóska ***** válasza:

Persze, igazából csak ki kell aludni magad, és akkor nem is fog nagyon hiányozni. Tapasztalatom szerint (én elég sokat kávézom/tam) olyan napi egy csésze kávét már abba lehet hagyni anélkül, hogy fájna utána a fejed. Azt javasolnám, hogy csészénként csökkentsd az adagot (nálam egy csésze kb. 0.5deci), függetlenül attól, hogy milyen felosztásban iszod meg. (Pl. a csúscson 6 csészét ittam meg, napi 3 alkalommal), és minden adagot tarthatsz egy 3-7 napig, ahogy kényelmes. Illetve legyen fix időpontja, mikor iszod, és az is segít az adagolásban, plusz a szervezeted is hozzászokik.


Ui.: Bele se merek gondolni, mennyi kólát ihattál, nekem napi 2-3 deci tömény kávé után vannak csak elvonási tüneteim... :D

2020. máj. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! 😊

Hidd el, el sem merném árulni 😅 Botrányos 🤭

2020. máj. 25. 20:38
 4/4 savanyújóska ***** válasza:
Akkor hagyjuk is, hogy puhán boruljon rá a feledés homálya :D Nincs mit, ismerem én is az érzést, remélem sikerül levinni neked is az adagt ☺️
2020. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!