Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha álmomba nem kapok levegőt...

Ha álmomba nem kapok levegőt arra felkelek?

Figyelt kérdés
Tegnap este álmomba nem vettem levegőt, ezért felriadtam zihálva, mint akit előtte fojtogattak. Szerintetek csak az álmomba vagy amúgy se vettem levegőt? Egyáltalán felkel az ember arra ha nem vesz levegőt? Lehet, hogy hülye kérdés, de nagyon megijedtem, nem tudtam hova tenni az egészet. Azóta csak erre tudok gondolni.

2020. máj. 28. 22:47
 1/10 anonim válasza:
Mit álmodtál pontosan? Egyébként ez lehet olyan is szerintem, mint amikor azt álmodod, hogy lezuhansz és a lábaddal rúgsz egyet.
2020. máj. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy alvási apnoéd van? Történt már veled ilyen máskor?


Eszerint az oldal szerint közvetlenül az apnoe nem öl meg, de sok mindennek fokozhatja a kockázatát, pl. agyvérzés.

[link]

De ha csak most az egyszer volt, akkor talán nem para.

2020. máj. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kihagyott a légzésed. Nekem is volt párszor, arra ébredtem, hogy nem kapok levegőt, és elkezdem gyorsan kapkodva szedni. Nagyon rossz érzés volt :(
2020. máj. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Most az egyszer igen, annyira emlékszem, hogy víz alatt voltam. És hirtelen felültem utána. Arra is gondoltam, hogy lehet, hogy az álom miatt keltem fel és hittem azt, hogy nem kapok levegőt és nem is hagyott ki a légzésem.

Egyébként ez milyen gyakran történik meg egy emberrel? Nem nagyon tudok nyugodtan elaludni miatta.

2020. máj. 28. 23:42
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha álmomba nem kapok levegőt,kihagy a légzésem, akkor 100%, hogy arra felkelek?
2020. máj. 28. 23:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100% hogy felkelsz rá, akár álmodtad, akár csak kihagyott egyszer a légzésed. Nyugodj meg, nem fogsz megfulladni, és nagyon elvétve fordul elő, nem nap mint nap. Ne aggódj! :)
2020. máj. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehetett eseti jelleggel. Az apnoe állandó, főleg olyanoknál van tudomásom szerint, akik erősen horkolnak is. A légzésük rendellenes, emiatt álmukban többször is kihagy pillanatokra a lélegzetük, de ezt nem veszik észre. Csak romlik az alvás minősége, meg amint a linkelt oldal mutatja, hordoz magában veszélyeket. Szerintem nem szabad túl gyakran háton aludni mert az kedvezőtlen helyzet a légzés szempontjából.

De azért is kérdeztem hogy szokott-e lenni ilyen, mert ha nem, sőt most volt először, akkor nem valószínű hogy ez az, hisz ez egy elég állandó jellegű betegség.

Azt el tudom képzelni hogy 100 millió emberből eggyel megtörténik valami miatt, de talán nem véletlen, hogy te is felébredtél, valószínűleg ez a főszabály.

2020. máj. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Már nem az apnoe történik meg 100 millióból eggyel, hanem hogy véletlenül meg is hal.
2020. máj. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most este nem volt semmi baj, de ezentúl figyelek. :)
2020. máj. 29. 08:16
 10/10 anonim ***** válasza:

Akár még pánikroham is lehet.

Velem is megtörtént, 2x, olyan időszakban amikor nagyon sok minden bántott.


Egyszer arra riadtam, amire te, hogy kihagyott a légzésem, nincs friss levegőm, utána meg egyszer arra, hogy hangosan és gyorsan veszem a levegőt, zihálok, de mégsem érzem hogy jönne a levegő.

Persze akárcsak te, utána én sem mertem sokáig nyugalommal elaludni. Aztán az időszak elmúlt, és egyelőre ez se jött vissza...remélem nem is fog.

2020. máj. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!