Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha fáj felhelyezni...

Mit tegyek, ha fáj felhelyezni a tampont és nem tudom gyorsan kicserélni?

Figyelt kérdés

Mindig fáj, amikor próbálom felhelyezni, és az is fáj, amikor húzom kifele. Át akarok szokni a betétről a tamponra, minit használok. Használtam már többször is, de sajnos nem tudom gyorsan kicserélni, 6 percig ott szerencsétlenkedek vele a budin, és alapból nincs sok időm, mert csak 10 perces szünetek vannak, és a wc egyébként is a folyosó másik végén van.


Még szűz vagyok, ezért használok mini tampont, de egyszerűen fáj. Nek az, hogy bennem van, az nem fáj, mert mélyre teszem, viszont amikor veszem ki és teszem be, az nagyon is fáj. Főleg a menstruációm 4. napjától, amikor már nincs annyi vér. Mit tanácsoltok?


Nekem a mini tampon nem bír ki másfél órát (2 tanítási óra), így majd idővel szeretnék normál tamponra váltani, de úgy nem hiszem, hogy tudok, ha még a mini tampon felhelyezése is fáj. Azért akarok majd idővel normálra váltani, mert nem akarok minden szünetet a budin tölteni, mert enni is kell.



2020. máj. 29. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
Gyakorlás.. idővel megszokod és gyorsabban fog menni. Szerintem a suliban egyelőre hanyagold,de most úgyis szünet lesz. Otthon kényelmesebb,ráérsz és nyugisabb is a környezet. A 4.naptól kevesebb a verzés,így ha kihúzod a használtat,azt a kis maradék vért is eltávolítod,ami könnyítené a felhelyezést. Még egy tipp.. nekem csak a silk touch bevonatú OB tampon vált be. Az a legfinomabb tapintású, sokkal könnyebb felhelyezni mint egy simát. És még egy tipp..ha nagyon száraz vagy, nyálazd be az ujjadat amivel felhelyezed. (Nyilván alapos kézmosás után). Nekem az is segít a végefelé amikor már kevés a vérzés. Ha megszokod majd jöhet a normál is, csak ne görcsölj mert akkor nem fog menni.
2020. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tampaxot próbáltad már? Szerintem sokkal kényelmesebb felhelyezni.
2020. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is a tampaxot ajánlom kezdőknek. Nem túl higiénikus helyen én is ilyet használok. Persze nagyon sok + szemetet termel, de van olyan alkalom amikor belefér.
2020. máj. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!