Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magyarországon lehet olyan...

Magyarországon lehet olyan kártyát csináltatni, hogyha meghalok, akkor kivehetik a szerveimet, hogy másoknak oda tudják adni?

Figyelt kérdés
2020. máj. 30. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Magyarországon ez az alap, a megtagadásról tudsz rendelkezni.
2020. máj. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem lehet,de én nem csinálnék ,mert lehet h "meghalasztanának" a kórházban ha igény lenne a szerveimre...
2020. máj. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Na megnéztem ,itthon nincs ilyen kártya,a "hallgatás beleegyeezés elve van"Írásban kell rendelkezned h NEM használhatják a szerveidet,ha nincs ilyen írás az beleegyezésnek számít...
2020. máj. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Közeli hozzátartozót szokták megkérdezni, tehát vele beszéld meg, amúgy alapból mindenkinek kivehetik a használható szerveit, de itthon mindig megkérdezik az orvosok a hozzátartozótól, hogy beleegyezik-e.
2020. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!