Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van ez a gondolatom...

Miért van ez a gondolatom mostanság? (halállal kapcsolatos)

Figyelt kérdés

Vágyom már nagyon el ebből az életből. A földi létből nekem nem kell semmi, célom sincs és a helyemet sem találom mióta élek. Hiszek a mennyországban és már nagyon mennék oda, úgy gondolom eleget szenvedtem. Nem lenne nehéz itt hagyni mindezt. Az életet, egy nagy nullának az emberiséget primitívnek tartom. Szerintem egyáltalán nem ide való vagyok, és évmilliókat látok magam mögött, hogy még mennyit kell várni a halálra még akkor is ha 60 évesen meghalok.

24/f



2020. jún. 2. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért vagyunk a Földön, mert még nem vagyunk elég bölcsek. Tanulni vagyunk itt. Lehet, hogy sokan még csak az "első osztályba" járnak, te meg esetleg már a "hetedikbe", de ha önkényesen kilépsz, akkor te épp úgy osztályt ismételsz, mint bárki más, sőt, öngyilkosság esetén hátrábbról kezded, mert a legtöbb esetben az öngyilkossági vágy: egyfajta tudatlanságból ered. Kivéve ha direkt belehajszolnak valakit pl szadizmussal, vagy pl magatehetetlenül irdatlans fájdalmakkal fekszik és eutanáziát kér, néha a becsületbeli öngyilkosság is kivételesen pozitív. Ritka a kivétel, nem elég a kivételezéshez a puszta erős szenvedés. És még kivételek esetén is újrakezdi onnan a lélek egy másik testben, ahol félbeszakadt. Halálközeli élményem volt, habár sose voltam öngyilkos és nem is tervezek ilyet.


Akkor lépünk ki a körforgásból, ha megtanultuk az idevágó leckéket, és akkor már önként, tudatosan, öngyilkosság nélkül is ki tudunk lépni a testünkből.

2020. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De ez maga az elkárhozás. Mi értelme van újjászületni ha nem tudjuk mi dolgunk itt? Örökké újjászülethetünk. Szerinted mi lenne ha az emberiség rájönne és azt mondanánk, hogy innentől kezdve senki nem szül gyereket, és 100-130 év múlva kihalnánk? Vége lenne a kis játéknak amit feljebbvaló lények űznek itt velünk a Föld nevű játszótéren.

Halálközeli élményedről tudnál mesélni? Láttam pár ilyet régen a tv-ben. Tényleg beavatkoznak ha még nem szabad meghalnunk?

2020. jún. 4. 08:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is elég gyakran vannak halállal kapcsolatos gondolataim de én úgy gondolom van választás odaát, de az sokkal rosszabb mint újra leszületni (ha láttad az insidious bármelyik részét, eltudod képzelni milyen helyre gondolok!).
2020. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!