Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Dietatol szivritmus zavar,...

Dietatol szivritmus zavar, lehetseges?

Figyelt kérdés
Alapvetoleg is elofrdult ritkan h 1 2x kb havonta utott egy furat a szivem mintha kihagyott volna aztan meg egy nagyobbat, de nem tulajdonitottam neki kulonosebb figyelmet. Nos atlagosan 3 4 ezer kaloriat ettem kb naponta es bar kover nem vagyok, szeretnek sportos alakot. Napi max 1500 kaloriat eszem, viszont azota ez a ritmus zavar mindennap jelentkezik es van hogy akar 2 3 percig folyamatosan osszevissza ver es ilyenkor nagyon megijedek. Csak arra tudok gondolni, hogy a dieta miatt van. Szerintetek lehetseges?
2020. jún. 4. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, főleg, ha ez mellett keveset is iszol.

Kardiológus látott már?

2020. jún. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na igen ez a masik problemam amin valtoztatni kellene. Napi 1 liternel nem nagyon iszom tobbet, de mar probaltam ezen valtoztatni hogy napi 2 litert megittam de akkor meg folyton wcre jartam
2020. jún. 4. 12:53
 3/8 anonim ***** válasza:
2 liter víz minimum, plusz magnézium ha sportolsz is. A hólyagod meg fog edződni néhány hét alatt. Ha pár hét múlva is fennáll a gondod, akkor irány az orvos.
2020. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez volt, csak diéta nélkül.

Nem ért ezek mellé sok stressz vagy valami?

2020. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja hát most látom hogy te keveset iszol, az elég nagy baj és tényleg nem ártana magnézium se
2020. jún. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet diétától simán! Felborul az egész test müködése. Igyál sokat, izotóniás italok, ásvány víz jó ilyenkor. A szívnek kell a sok folyadék, a vérkeringésnek is fontos, hogy ne sűrűsödjön be a vér.
2020. jún. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez a kihagy a szívem, tipikusan extrasystolenak tűnik.

A 2-3 perces összevisszaság meg simán lehet egy psvt (meg egyéb is persze).

Ha a diétád kevés magnéziumot és hasonló elemeket tartalmaz, simán kiválthatta.


Mielőbb keress fel egy kardiológust. Ha semmi, akkor semmi, de ha netalán van valami, akkor idejében kezelve jobb.


És kérdezd meg az orvosod az étkezéseddel kapcsolatban is.


/Nem megijeszteni akartalak a válasszal, és kérlek, ne kezdj őrült webbeteg/házipatika keresésbe, illetve nem kell pánikba esni. Csak nézesd meg magad egy dokival./

2020. jún. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kevesebbet eszel, nyilván a bevitt ásványi anyagok, vitaminok különféle elemek szintje is csökken, ezt szoknia kell a szervezetnek, de akkor megoldható, ha szedsz valami multivitamin+ ásványianyag kiegészítést.

Másik lehetséges ok, a gyomrod teltsége, amit ugye te érzel és a diéta következtében bármi lehet... pl lehet, kicsit puffadsz, stb. Nos a gyomor helyzetváltozása is okozhatja, szintén olyan dolog, amit meg kell szolni.

És igen, igyál többet.

Amugy nekem is szokott lenni. Vannak időszakok, mikor semmi, aztán meg folyamatosan érzem hetekig.

Télen nagyon kalimpált, nem győztem inni a magnéziumos ásványvizet, az általában segített. Most meg alig érzem szerencsére. Lehet ám az időjárástól is.

2020. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!