Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosi rezidens képzések...

Az orvosi rezidens képzések miből állnak?

Figyelt kérdés
Például a háziorvosi rezidens képzés. Mit csinálnak ott?

2020. jún. 4. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorilatilag ugyanazt, mint egy már "kész" orvos, csak a gyakorlott mellett dolgoznak eleinte.

De mivel a rezidens más végzett orvos, ugyanannyit tud, mint a régebbiek (vagy még néha többet is, mert frisebb a tudása), csak tapasztalatgyüjtés a célja az egésznek.

2020. jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szakkepzéstől függ. A háziorvos rezidensek pl. mennek szinte mindenhova gyakorlatra. Sebészet, belgyógyászat, nőgyógyászat, neurológia stb. Mrg van adva, hogy melyik hány hónap. A többi szakiranynal kB ugyanez, csak jóval többet vannak az alap szakképzesi helyükön. De amúgy neten fent van minden képzésnek a tematikája..
2020. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sssaszem ***** válasza:
51%
És hogy is van aki altatóorvos szeretne lenni, azt hogyan képzik? 4 év gyakorlat, ha jól tudom, egy szakorvos mellett gyakorol.
2020. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Az altató orvos rezidensként természetesen altat, ugyanúgy, mintha már ez után a fázis után lenne, de terméseztesen egy végzett szakorvos mindig van mellette.

Ugyanúgy, ahogy pl. egy idegsebész esetében is, a rezidensképzés elején is müt, de egy másik idegsebész is asszisztál, hogy szükség esetén legyen, aki besegít.


De mivel a rezidensek már az egyetemen is végeznek mütéteket, elötte meg rengeteget gyakorolnak nem élö embereken, ezért nem úgy van, hogy akkor csinálnak bármit is elöször, amikor az egyetem után bekerülnek egy kórházba.

2020. jún. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"De mivel a rezidensek már az egyetemen is végeznek mütéteket"


Egyetemen nem műtöttünk.


Egyébként tök ugyanazt csinálja egy rezidens, mint egy szakorvos, csak nem csinálhat mindent egyedül.

Én spec. szülész-nőgxógyász leszek. Az elején csak szőszobára voltam beosztva, eleinte más orvossal együtt vezettünk szülést, aztán egy idő után, mikor látták, hogy megy, akkor csináltam egyedül. Szakorvosnak csak akkor szólok, ha valami gáz van. Császármetszéshez viszint mindig bejön szakorvos, de attól még én csinálom, csak ő asszisztálja le. Kisműtétekkel ugyanez: az elején mindig beallt mögém szakorvos, aztán egy idő után csináltam egyedül. Ha baj van, szólok. De ugyanígy beosztanak az ambulanciára, ultrahangba is. Műtéteket is kB. bármit csinálhatok, csak szakorvosnak kell leasszisztálni.


Többi szakiránynál ugyanez. Az aneszteseknél is először mindig ott van szakorvos, de később elég, ha csak elérhető baj esetén.

2020. jún. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!