Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Balkezes női sebész lehetséges...

Balkezes női sebész lehetséges? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam/hallottam,hogy női sebészek alig vannak nemhogy balkezesek.Lehetetlen lenne számomra így a munka? Van esetleg még aki hasonló cipőben jár?

#orvos #kéz #sebész #sebésznő
2020. jún. 23. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

A mai világban még számít, hogy valaki jobb vagy bal kezes? :o

Egyébként én úgy gondolom semmi akadálya ha megvan a kézügyességed nem számít hogy éppen jobb vagy bal kézzel műtesz..

2020. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mas eszkozok es mas tanulasi modszer kell,hogy a sebeszet gyakorlati reszet el tudd sajatitani balkezeskent :(
2020. jún. 23. 15:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

én is azt hallottam barátnőmtől, aki orvosira járt, hogy a sebészetre inkább pasik mennek, és ő is hamar lemondott erről

viszont többször voltam már sbo-n, sokszor kellett varrni is, és 10 esetből 6x nő varrt össze, de nem igazán vágom a különbséget egy sbo-n dolgozó és egy sebészeten dolgozó között, hogy most mindkettő sebész-e

2020. jún. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

De már ezt is meg tudják oldani, nem?

Vagy ennyire nem fejlett Magyarország?

2020. jún. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Semmikeppen nem szeretnek errol az almomrol lemondani :,(

elkepzelheto szerintem hogy itthon meg nem annyira fejlett mert sok helyen olvastam de pontosan nem tudom

2020. jún. 23. 15:48
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Csak kétbalkezes ne legyél :)
2020. jún. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Már évek óta itthon az ÁOK-on diplomázottak 70-75 százaléka nő!

Valóban a legtöbb nem sebésznek szakosodik, nem is szülész-nőgyógyásznak, vagy oxyológusnak hanem leginkább háziorvosnak, vagy orvosi mikrobiológusnak, radiológusnak, talán patológusnak, stb.

De ennek legtöbbször pusztán az érdeklődésikör az oka, illetve előnybe részesítik a rövidebb képzéseket, hogy vállalja dalának gyereket.

A sebészeti képzések a leghosszabbak.

2020. jún. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nő is bátran lehet sebész, balkezesen is.
2020. jún. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom!!
2020. jún. 27. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!