Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha? 50 évesen...

Mit tegyek, ha? 50 évesen hirtelen rádöbbenek, hogy innen már csak lefelé megy az út, de szeretnék a hátralevő életemben minél egészségesebben és minél tovább élni. Komoly bajom ugyan nincsen,

Figyelt kérdés

de szinte semmit se tudok az egészséges életmódról, csak kliséket.


Pl. ne dohányozzak (12 évesen elszívtam 10 szálat, majd 25 és 30 évesen egyet egyet, de azóta többet nem.) Alkoholt csak mértékkel fogyasztok, (tegnap negyed deci unikumot, a múlt héten is), de pl. mozogni nem nagyon mozgok, nem is tudom, mit kéne. Egészséges táplálkozol is csak annyit tudok, hogy kevés cukor, kevés só, kevés zsiradék, s lehetőleg barna pékáru s sok zöldség) És itt nagyjából ki is merül a tudásom.


2020. jún. 23. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne felkeresni egy táplálkozási szakértőt, vagy személyi edzőt- HA megteheted. Shop.builder.hu-n vannak étrendek, edzéstervek, az ő youtube csatornájukon receptek.


https://www.youtube.com/channel/UCQorQqOLcvS_LRTEwcuEO0A


https://www.youtube.com/channel/UCu40jQ237mfIXs0wHd7Psbw


https://www.youtube.com/channel/UCEoeJZ2eYj3lNpYd5XEH1Xw


https://www.youtube.com/channel/UCr5MKxDjHDN1684o0Kgudpg


Hirtelen ők jutottak eszembe.

2020. jún. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján te egészségesen élsz (az elegendő vízivást kihagytad), a mozgás meg bármi lehet, amihez kedved van. pld. Futás, úszás, tenisz, fallabda, kondi.
2020. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon röviden megválaszolva, kerüld a szélsőségeket táplálkozás terén, a középút a legjobb.

Ezen túl, ha valóban érdekel fokozatosan fejlődhetsz, nem kell egyik napról a másikra egészségguruvá válnod, nem ezen múlik. Egyél elég rostot, amiből jól esik, akár zöldségből, akár gyümölcsből, változatos étrend.

Szedj vitamint, időszakosan próbálj ki többfélét. (tudom mindenfélét olvasni, használja e a szervezet vagy sem, de nekem bevált) Testsúlyod legyen rendben, a lelki béke / egyensúly éppen annyira fontos, hiszen a stressz a szorongás akár az anyagcseréd is befolyásolja akkor meg mindegy mennyire egészségesen étkezel. Éppen így figyelj befelé is önmagadra mi az ami jól esik, ne csak azt kövesd amit javasolnak, figyelj a szervezeted visszajelzésére mert az a fontos. Sportból, a bicikli / úszás a legjobb, futást nem javaslom mert csak elcseszi az ember térdét. A jóga is lehet jó, hülyéskedésnek tűnik, de pár alap mozdulat is meglepően jól tud hatni ha az ember odakoncentrál. Ha ezt az utat választod, akkor tanulj, fokozatosan haladj, ne csodát várj, élvezd és akkor lesz eredménye, érezd jól magad a bőrödben. Teázz, ezerféle van, de nem kell túlzásba esni, kipróbáltam mindent, a zöld tea is egy csoda, de a sima fekete tea is már remek élettani hatásokkal bír. Bàrmit olvasol a műfajban kezeld fenntartásokkal, mindent és mindennek az ellenkezőjét is el lehet olvasni, nem kell a szuperélelmiszereket hajszolni, de nyugodtan kipróbálhatsz dolgokat.

2020. jún. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pl a vízivás is túl van misztifikálva, vannak törzsek akik egyáltalán nem isznak vizet, csak egy erjesztett növény levét és teljesen jól élnek. Az elegendő folyadék tényleg fontos, de nem kell napi 3 liter víz tisztán. Mikor ennek nekiszaladtam, refluxom lett, szóval nem kell mindennek bedőlni.
2020. jún. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
"A leírtak alapján te egészségesen élsz (az elegendő vízivást kihagytad), a mozgás meg bármi lehet, amihez kedved van. pld. Futás, úszás, tenisz, fallabda, kondi." Ja igen a vizivást kihagytam. Tudom, hogy kéne napi két liter de sajnos sokszor a gyakorlatban is elfelejtem s este jut az eszembe, hogy aznap szinte nemis ittam. Aztán van mikor bekészitek palackban 2 liter vizet s unalmamban is iszogatom s akkor este látom, hogy elfogyott, de x nap után erről is elfeledkezem, szoval csaj ezen a téren is van mit fejlődnöm. amit nem emlitettem a kávé, mint káros szennvedély arrol nam tudom leszokni, reggel kettővel kezdek, s ha aznap még csak plusz 2 volt vagyis összesen négy akkor aznap kevés kávét ittam. régen volt hogy este 8 kor ittam egy utolsot, de kb. éve már az van, hogy ha 15 ora után iszom kávét akkor aznap este már nem tudo elaludni, igy 15 ora után már nem iszom, most is eszembe jutott h kén egy utolso, de már nem igatok, mert akkor nem tudok elaludni. a mozgás szintén egy gyenge pont, gyakran egész nap fekszem, tudom, nem jo, ezért is jött a gondolat, addig kéne változtatni, amig nem késő. olyan nincs hogy orvosi vizsgálat alapján (vérnyomás, vérkép, ki tudja mi) ajánlott étrend, s mozgás, mozgás fajták, mennyiség, stb. mert hajlamos vagyos átesni a másik oldalra, s ugy tudom ez ebben a korban még veszélyes is lehet egy aránylag egészséges ember számára is.
2020. jún. 23. 17:42
 6/9 A kérdező kommentje:
*kb. öt éve
2020. jún. 23. 17:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem élsz rosszul a leírtak alapján, ha te ennél sokkal egészségesebben akarnál élni, akkor annak túlzásba esés lenne a vége ami meg visszacsapna.

Ha csak egyetlen dolgot lehetne javasolni, ha már említetted is, hogy nem mozogsz eleget, akkor a biciklizést mint közlekedést vagy sportot érdemes beiktatni, mert bizonyítottan az egyik legegészségesebb mozgásforma. Rengeteget javíthatna a mostani életmódodon ès akkor csak egy dolgot tettél meg. Másrészt felmerül nem e kellene valami hobbi vagy érdeklődési kör ha ennyire hajlamos vagy mem mozogni.

2020. jún. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki csak ennyit tud az egészséges táplálkozásról! :D De ennyi elegendő is, hiszen minden benne van, ami a lényeg.

Sok tej, tejtermék is fontos! A mozgást illetően a súlyzózásról se feledkezz meg, mert tömöríti a csontokat meg a futóedzés is.

De amúgy úszhatsz, meg amihez kedved van. A féloldalas sportok nem olyan jók, pl. a tenisz.

2020. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Másrészt felmerül nem e kellene valami hobbi vagy érdeklődési kör ha ennyire hajlamos vagy mem mozogni." az megvan, informatika, csak pont az ami a laptop előtt döglést jelenti, ülve mostanában már fekve, nem is tudom, mely a rosszabb...


a sulyzo nem tudom jo ötlet e mert szoktak fájni a csukloim. az uszással meg az a bajom, gondoltam rá, de folyton halogattam, ezekben a virusgyanus időszakokban nem jobb most tényleg halogatni? a futás állitolag veri a vesét főleg ha kö van benne. na az nekem van, járok is miatta kontrollokra, adagolják a vesekő oldo gyogyszert,meg a cukorcsökkentést (régen nagyon édesszáju voltam, ma kár a kávét édesitőszerrel iszom.) Lehet nem volt jo megfogalmazás a "komoly bajom nincsen", hisz már vannak nyavajáim, de gyogyszer nem kell szednem, hacsak az időszakonkénti vesekő oldo gyogyszer nem az. beteg ritkán vagyok, influenzákat nem szoktam elkapni, csak kb 10 évente egyszer, betegálományban is vesekövel voltam csak évekkel ezelött, alapvetően nem vagyok beteges csak néha lerobbanok egy időre ezzel, vesekővel kb. 7 évente.


ebből kiindulva a kerékpározás az egyetlen amibe nem tudok kifogást találni...:) persze ha másban tévednék, csak szoljatok.

2020. jún. 23. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!