Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elláthatnak így? És ha igen,...

Elláthatnak így? És ha igen, milyen büntetés elé nézek?

Figyelt kérdés
Diagnosztizáltak egy elég komoly fertőző betegséggel, amit elkapott a párom is. A baj csak annyi volt, hogy neki nincs tb-je (munkanélküli lett a járvány alatt és anyagilag is csúnyán rámentünk), így miután az első havi gyógyszert megfeleztük, azt hazudtam, hogy ellopták a táskámat és így ki tudtam váltani a fennmaradót is mindkettőnknek. A probléma csak az, hogy nálam nem használt a kezelés, figyelmeztettek is rá, hogy nem mindig szokott, papíron viszont még további 2 hétig szednem kéne, utána pedig 2 hetet várni kontrollra. Az állapotom viszont egyre romlik és már olyan tüneteim vannak, amik az utolsó, életet is veszélyeztető stádiumban szoktak előjönni. Párom hál' Istennek jól van, úgyhogy csak a saját egészségemet kockáztatom így. A kérdés az, hogy ha most bemennék és színt vallanék, ők pedig a helyzet komolysága ellenére feljelentenek, jogilag milyen büntetés szabható ki rám? Bűncselekményt követtem el? És ha igen, megtagadhatják miatta az ellátásomat? Vagy ez már az orvoson múlik teljes mértékben, hogy tartja-e a hátát? Hivatalosan viszont akkor sem írhat még fel alternatív kezelést, mert a rendszerben még szerepel, hogy épp szedem a másik gyógyszert... Vagy próbálkozzak esetleg másik orvosnál? Tudom, hogy elrontottam, okoskodást légyszi ne! Ki mit tenne a helyemben? Kétségbe vagyok esve... :(
2020. jún. 23. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

El kell menni az orvoshoz, elmondani, hogy mi történt. Ha jóindulatú, nem fog feljelentei, és próbál majd valahogy segíteni.


Egyébként amit leírsz azt úgy hívják, hogy "Társadalombiztosítási, szociális vagy más jóléti juttatással visszaélés" és bűncselekmény (vétség) és két évig terjedő szabadságvesztéssel bünntethető.


Btk. 395. § (1) Aki társadalombiztosítási ellátás, vagy az államháztartás alrendszereiből jogszabály alapján természetes személy részére nyújtható pénzbeli vagy természetbeni juttatás megszerzése vagy megtartása céljából mást tévedésbe ejt, tévedésben tart, vagy a valós tényt elhallgatja, és ezzel kárt okoz, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2020. jún. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Iiii maxra akartalak pontozni és a másik irányba ment, hol tudom kijavítani?? Elnézést!!


Köszönöm szépen a választ, minden szempontból hasznos volt!

2020. jún. 23. 23:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi a betegség?
2020. jún. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Utóbbira ha nem gond nem válaszolnék. Utánanéztem viszont annak, amit az első válaszoló írt.

Elméletileg elkerülhető a börtönbüntetés ha egyből megtérítem az okozott kárt. Itt ez vajon a párom adott havi tb-je (azóta dolgozik újra) vagy a gyógyszer ára (nem tb-támogatott és kb 1400 forint)? Esetleg mindkettő? Más "kárra" nem tudok gondolni.

2020. jún. 23. 23:12
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Semmi gond, örülök, hogy tudtam segíteni. Remélem minden rendben lesz.
2020. jún. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja és ő erről az egészről a mai napig nem tud semmit. Őt is elővehetik?
2020. jún. 23. 23:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Minimális kárt okoztál, ezért nem fognak börtönbe küldeni, ez teljesen biztos.
2020. jún. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem csinált semmit, csak nem fizetett TB-t. Rajta az elmaradt TB-t hajthatják be.
2020. jún. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Még hezitálok, de szerintem elmegyek orvoshoz.
2020. jún. 23. 23:15
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Vizsgálni fogunk téged ne félj
2020. jún. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!