Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudnak emberek belehalni...

Hogy tudnak emberek belehalni abba, hogy leugranak a hídról?

Figyelt kérdés

Oké, tudom a kérdés nagyon provokatív, de teljesen komolyan gondolom:

Tegyük föl, hogy van a Margit híd. simán át lehet mászni a korlátján és ugrani. Csomó műugró torony még magasabb is annál.

úgy 5 éve egyik nyáron én is ugráltam a hídról a dunába. Volt valamilyen rendezvény, az egész hidet lezárták sé a hajóforgalmat is úgy 3 órára. Ha ott a kb 150 emberből egy se halt bele az ugrásba, akkor hogy képesek az öngyilkosok belehalni? Nem tudom felfogni!


Meg a tengerparton. A mi családunkban és egy nagoyn közeli ismerősökből álló másik családdal évi programunk, hogy elmegyünk egy sziklás tengerhez és ugrunk. Pl Szicília volt tavaly. Semmi bajunk nem lett. ugrottunk egy "bombát" oszt jónapot. Kb 2x magasabb volt, mint a margit híd-duna távolság.



Aztán. "nem tudsz kiúszni a dunából". Má hogy ne lehetne? Visz a sodrás oké, de oldalirányban úszol és egyszer kiérsz a partra.


Annál nagyobb móka nincs a világon!!! Amikor szórakozásból izmozol a dunával sodrással szembe. Haverokkal számtalanszor versenyeztünk, hogy ki tud "magasabbra, észak fele" sodrással szemben úszni.



Na vegyétek sértésnek, meg ne higgyétek légyszi, hogy ez csak egy ilyen "majd én megmondom a tutit dolog". Csupán tapasztalat és észrevétel.


2020. jún. 24. 23:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Jó, persze ha valaki hasra vagy hátra érkezik, akkor persze, hogy belső vérzése lesz, na de meghalni? 80 évesen simán. de mittomén 20 évesen?
2020. jún. 24. 23:29
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul érkezel, elvisz a sodrás, stb.
2020. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Profi úszok is fulladtak már meg tengerben vagy bányatóban.

Én nem hiszem el, hogy ugráltatok a hídról a Dunába, ugyanis szigorúan tilos. AMúgy meg ne egy műúgrót egy öngyilkoshoz aki lehet úszni sem tud.

Műúgró pontosan tudja, hogy miképpen tartsa a kezét, milyen ívben zuhanjon, és hogy törje meg a víz felszínét. A legtöbb öngyilkos csak áthajol a korláton , és hassal vagy fejjel zuhannak a vízbe. Ami ilyen esetben olyan mintha betonra zuhanna.

Maga a víz is rejt veszélyeket. Sodrásokat, örvényeket. Ha az ember bekerül egy erős sodrásba, és nem tudja mit kell tennie, akkor csak 1 dolgot csinál. Mindenárpn ki akar úszni a sodrásból, de nem tud. Egy idő után elfárad, a víz lehúzza a mélybe, megfullad.

2020. jún. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok profi műugró. úszni sem tanultam soha, mégis tudok...
2020. jún. 24. 23:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom olyan ugrik ilyen céllal, aki nem tud úszni. Úgy rém egyszerű belefulladni.
2020. jún. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A "tanulatlanul is elevickélek valahogy" és a tanult, tapasztalt úszó között ég és föld a különbség. Pláne egy gyors sodrású folyóban, pláne egy híd lábánál, ahol a pillérek még meg is változtatják a sodrást, akár örvényeket is alakítanak ki.
2020. jún. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mellesleg aki öngyilkos akar lenni, az eleve nem lesz motivált se a helyes vízbe érkezésre, se a kiúszásra, még ha tudna sem.
2020. jún. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem a beleugrastol gal meg. Bar en nem ertem ezt a modszert, vegulis megfullad, de ez hosszabb es szenvedos halal... ki akar ilyet. Sztm aki igy akar veget vetni eletenek nem teljesen biztos az egeszben. Es ugy van hogy vagy vagy.
2020. jún. 25. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Pár ember előbb nekicsapódik a pillérnek, ájultan, betört fejjel meg nehéz jól úszni. Akik télen ugranak, azok a hideg sokkba halnak bele. Páran egyáltalán nem tudnak úszni, vagy csak annyira kicsit, hogy az pont a vízbefúláshoz elegendő. Részegen, begyógyszerezve egy profi úszó is belefulladna.
2020. jún. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A ruhán is sok múlik, meg a víz hőmérsékletén. A profi toronyugrók általában nem bakancsban, télikabátban ugranak a 4 fokos vízbe. A ruha elázik, nehéz lesz, lehúz, nem tudsz benne mozogni. A hideg vizet meg gondolom nem kell beumtatni.
2020. jún. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!