Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szenna teát milyen időközönkén...

Szenna teát milyen időközönként lehet inni?

Figyelt kérdés
2 hetente/havonta lehet?
2020. jún. 25. 19:41
 1/8 A kérdező kommentje:

"A szenna teát este, lefekvés előtt érdemes fogyasztani, hiszen hashajtó hatásának kifejtéséhez 5-7 óra szükséges. Fontos tudni, hogy a szennateát béltisztítóként csak kúraszerűen szabad használni, a benne található vegyületek ugyanis befolyásolják a szervezet víz- és elektrolit háztartását, és a túlzott káliumveszteség szívműködési zavarhoz, illetve izomgyengeséghez, bélnyálkahártya-irritációhoz vezethet."


Egy cikkben ezt találtam. De a" kúraszerűen" nem azt jelenti, hogy egy ideig, mondjuk pár hétig?

2020. jún. 25. 19:49
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

"Fontos tudni, hogy a szennateát béltisztítóként csak kúraszerűen szabad használni, a benne található vegyületek ugyanis befolyásolják a szervezet víz- és elektrolit háztartását, és a túlzott káliumveszteség"


Lefordítom magyarra: semmit nem ér, viszont káros is lehet.

2020. jún. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem eddig ért, havi egyszer iszok, jól méregtelenít szerintem, viszont most felvagyok nagyon puffadva és gondoltam iszok egyet, de pár napja már ittam egy bögrével és nem akarom túlzásba se vinni, de már utána jártam, elvileg napi 1 bögrét max. 1 hétig szabad, mert utána már szívbántalmakat okozhat.
2020. jún. 25. 20:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A májad méregtelenít! Ez a tea legfeljebb megfosat!
2020. jún. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 hagyd... nekik a MÉREGTELÍTÉS kell, mindegy, hogy a valósághoz van-e köze a dolgonak.
2020. jún. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja :) Remélem "lúgosítani" nem akar :))
2020. jún. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jól van, legyen így.:) Mindenesetre nekem tök jó a tea után. Remélem most már nektek is, hogy kiélvezkedtétek itt magatokat.:)
2020. jún. 25. 20:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad szerintem kúraszerűen inni, mert a vastagbél elrenyhül és utána még nehezebben fog menni a székelés természetes úton. Igyál megfelelő mennyiségű vizet, naponta tornázz kicsit, és étkezz rostdúsan. Akkor nem kell tea. De egyébként hashajtásra kiváló.
2020. jún. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!