Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valakit műtöttek már szájsebés...

Valakit műtöttek már szájsebészeten altatás nélkül (helyi érzéstelenítéssel)?

Figyelt kérdés
Ha igen, légyszíves írjon privátban, vagy itt írja le, hogy akkor milyen volt, stb. Köszönöm előre is.
2020. jún. 26. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a bölcsességfogamat vették ki helyi érzéstelenítéssel. Az injekció nem a volt a legjobb érzés, de teljesen kibírható volt. Utána fájdalmat egyáltalán nem éreztem, de amikor már 20 perce matatott a számban és hallottam, ahogy a fúró szétmorzsolja a fogamat, akkor azért egy kicsit rossz volt. És ugye nem is nyelhetsz közben és a szádat kifeszítik. Neked nem tudom mit fognak csinálni, de ha varratod lesz, akkor mondj le a következő 2 hetedről (nehéz evés, dagadt arc, vérszivárgás...)
2020. jún. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudok olyat, akinek altatásban csináltak ilyet, csak helyi érzéstelenítésről hallottam. De ehhez maszek orvos kell, mert az államiban spórolnak az érzéstelenítővel. A János kórház szájsebészetéről eljött a műtét előtt egy koma, mert benn üvöltött a páciens. Nekem viszont maszek orvosnál véstek ki bölcsességfogat, és olyan jól érzéstelenítettek, hogy semmit sem éreztem. A fülem is mintha eltűnt volna, a fél fejemet nem éreztem egészen estig. Időnként megfogdostam azt a felemet, megvan-e még. Utána sem fájt, mert írt fel Cataflamot az orvos. A maszekok a pénzért vigyáznak is a betegre.
2020. jún. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Penicillint is írt a doki, így be sem gyulladt, fel sem dagadt a helye.
2020. jún. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Engem már párszor műtöttek ugyanott, ahol most is fognak. A különbség annyi, hogy eddig altattak.

A nehéz evés nálam "alap" műtét után, így azon nem fogok kiakadni. Amitől mondhatni legjobban félek, az az érzéstelenítés, valamint az utána lévő fájdalom (már ha lesz).

Köszönöm szépen a válaszokat.

2020. jún. 27. 00:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem magán szájsebész műtötte egyik fogamat (rezekálás), az injekciót is úgy adta be, hogy meg sem éreztem és a műtét sem fájt, pedig nagyon rémisztgettek ezzel a műtéttel. Mindennel együtt 50 perc volt és vidáman távoztam, mert semmi nem fájt. A műtét után a rossz, amikor kiáll a zsibbadás és feldagad az arcod, 1-2 nap kellemetlen, jegelni kell.
2020. jún. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a mandulám vágták ki így, nem éreztem semmit közben csak azon izgultam hogy el ne mozduljak a szike miatt.
2020. jún. 28. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!