Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Öngyilkos lennék de a párom...

Öngyilkos lennék de a párom miatt nem teszem meg főleg. Helyesen döntök?

Figyelt kérdés

Tele van az életem szomorúsággal, alig van bármi örömöm, már semmi nem olyan mint régen.

Szinte semmi nincs amire azt mondanám, hogy az tesz engem boldoggá.

A párom miatt nem akarok öngyilkos lenni főleg mert tudja hogy ilyenek járnak a fejemben és mondja mindig hogy nem kell, ez nem megoldás, gondoljak másokra is, ne idegesítsem ezzel, meg ne hagyjam ott.



2020. júl. 4. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van, az öngyilkosság nem megoldás. Az élet egy érzelmi hullámvasút, de mindig van valami, amiért megéri élni. Gondolj arra, hogy mennyi mindent lehet átélni pl. Esküvő, gyerek , egy csodás utazás. A világ élményekkel van tele, amiket megéri átélni. Egy kicsit hosszabb szomorú időszak ne tántorítson el ettől. Minden rendben lesz, de tenned is kell érte.
2020. júl. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem igaza van. Nagyon szerencsés vagy hogy van párod aki kitart melletted a nehézségek ellenére, ez sokaknak nem adatik meg.
2020. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen én úgy érzem, hogy az egész életem nem rajtam múlik hanem körülményeken és nem befolyásolhatok mindent, nem én döntöm el meddig tart ez a szomorú időszak, nem én döntöm el, hogy meg fog-e oldódni.

Mégha rajtam múlna csak, akkor próbálnék kitartani de így elég nehéz.

Különben a páromnak totál ugyanez a helyzete, neki is olyan problémái vannak amin nem tud változtatni.

2020. júl. 4. 21:05
 4/15 anonim válasza:
Az életet nem szabad eldobni. Az előttem szólónak igaza van, az élet egy hullámvasút. Keresni kell a szépet, a jót. Nem ismerem a helyzetedet, de biztos nagy a gond, ha ezen gondolkozol. Azt javaslom, gondold át az életedet, régen mi érdekelt, mi tett boldoggá, szerezz új élményeket, próbálj ki új dolgokat, lépj ki a komfortzónádból. A párod pedig biztos nagyon szeret, és támogat, ahogy a többi szeretted is. Beszélj azokkal a problémádról, akikban a legjobban megbízol. Ha úgy érzed, nincs ilyen, vannak ingyenes lelki segélyszolgálatok. Egyszerűen nem szabad "csak úgy feladni" az életedet. MINDIG VAN KIÚT! Szurkolok neked!
2020. júl. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha még nem tetted meg, akkor érdemes lenne szakemberhez fordulnod (pszichológus, pszichiáter) aki tud neked segíteni.

Főleg azért is, mert a barátnődön is nagy a nyomás ezáltal. Ő - amint írtad is - próbál neked segíteni, és lelket önteni beléd, de ha te komolyan fontolgatod az öngyilkosságot - és lehet, hogy depressziós vagy - akkor ő ehhez kevés lesz. Ahogy mindenki más is.

Ezek az érzések, gondolatok, nem tudnak elmúlni csak úgy, vagy azért mert mások azt mondják, hogy "tegyél érte" meg "szedd össze magad" vagy "gondolkodj pozitívan" és társai.

A saját és az ő érdekében is, kérj segítséget szakembertől.

2020. júl. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem említettem de lány vagyok. (A párom fiú.) Amúgy azt is nagyon köszönöm, hogy itt elolvastátok a kérdést és írtatok. Mindenkinek aki esetleg később teszi ezt, annak is köszönöm.

Nekem még pár mondat is segítség. Nektek ez pár perc az estéből, egy kérdés a sokból de nekem kivételes jelentőségű.

2020. júl. 4. 21:13
 7/15 A kérdező kommentje:
Az keserít el legjobban, hogy úgy érzem én hiába akarok, az alapproblémákon nem tudnék változtatni. Ha javul is a helyzet, akkor sem tőlem függ szóval semmit nem tehetek, legfeljebb várhatok de addig lehet 100x megőrülök.
2020. júl. 4. 21:17
 8/15 anonim válasza:

4-es vagyok

Nem ismerjük a probléma gyökerét, így nehéz konkrét tanácsot adni. Szerintem ha a párod is depressziós, keressetek fel együtt egy szakembert. Tekintsd ezt egy feladatnak, egy kihívásnak, amit meg kell oldanod. "Az élet tesztel engem!" stb... Mindig lehet változtatni. Lehet, hogy úgy érzed most, hogy nem befolyásolod a dolgokat, és ez lehet hogy így is van. DE! Ez a te életed, és ha valaki képes ezt irányítani, akkor az Te vagy. Az a feladatod, hogy átvedd az írányítást. Az hogy "feladod", az a legrosszabb amit tehetsz. Énnekem is egy zavaros időszakom van most, de tudom, hogy ki tudok ebből jönni. És, mivel látom, hogy te is ki akarsz jönni ebből, biztos, hogy te is ki tudsz.

2020. júl. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! Pszichológus vagyok. Valóban vannak helyzetek amik az erőnkön felül vannak, nem tudunk változtatni rajta. Ekkor az érzelmi jellegű coping mechanizmusokhoz kell nyúlni, ami azt jelenti, hogy nem a szituációt próbálod megváltoztatni, hanem az érzelmeidet a helyzettel kapcsolatban. Máshogy kell gondolkodnod a problémáról, eltérő nézőpontokat keresni amik egy kicsit kevésbé rossz érzéssel töltenek el.
2020. júl. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
No és hogyan szeretnél öngyilkos lenni?? Mert az nem úgy megy ám, hogy bemész a sarki közértbe és kérsz egy csomag öngyilkosságot, aztán utána nem létezel és kész.. .
2020. júl. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!