Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miről nehezebb leszokni: az...

Miről nehezebb leszokni: az alkoholról vagy a dohányzásról?

Figyelt kérdés

Gondolom megoszlanak majd a vélemények. Bárki kifejtheti, hogy szerinte melyik és miért. Olyanok véleményét is várom, akiknek soha nem volt semmilyen káros szenvedélye. Azoknak gratulálok, akik pedig képesek voltak valamelyikről leszokni, azoknak is óriási gratula persze.

Én azok táborát erősítem, akik egyikben benne voltak, a másikat mai napig űzik. Nagy sztorit nem szeretnék hozzáfűzni ehhez, de számomra egyértelműen a cigaretta az, amiről nehezebb, nálam olyannyira, hogy mai napig lánchohányos vagyok. Egész kisgyerek koromtól kezdve, vagyis van benne legalább 30 év, az igaz. Számtalan kísérletet tettem rá, hogy abbahagyjam, de nem ment. Mára eléggé lerombolt, de elfogadtam, hogy a cigi és én összetartozunk, azt annyi... A másik dolog az alkohol. Volt egy elég nehéz időszak az életemben, amikor sajnos belekerültem. Akkor tényleg kőkemény alkoholista lettem. Nagyjából három év eltelt úgy, hogy egész nap csak ittam. Eleinte csak töménytelen mennyiségű sör, aztán kevertem is, házipálinka, egyik kisboltból a másikba, kocsmázások. Sok idő kellett amíg rájöttem, hogy ez nem élet. Csontsoványra fogytam, bűzlöttem, remegtem, kidobtak a melóból, szüleim nyugdíjából és kölcsönpénzből ittam, már a végére enni is alig ettem, mert az italt fontosabbnak találtam. A másnapos/fejfájós reggeleken alig nyitottam ki a szemem, már be is töltöttem valamit, ha semmi nem maradt, szaladtam kisboltba, hogy csillapítsam a fájdalmat. Egészen addig, amíg meg nem elégeltem ezt az egészet. Bár egy ideig rettentően reszkettem és borzalmas volt, kórházba is kerültem az elvonás miatt, de ahhoz képest tényleg elég könnyen le tudtam tenni az alkoholt. Ma már ha egy kevés sört is fogyasztok alkalmakkor, hányingerem lesz és nem bírom meginni. Ehhez képest a dohányzás... Na igen, az más. Annak nem voltak ennyire sokkoló tünetei az elvonáskor, de mégse ment, és nem is fog. Csak nem bírok meglenni nélküle, se így, se úgy és kész. Ha megmondanák, hogy rákos vagyok, lehet kibírnám egy hétig, aztán ugyanúgy füstölnék tovább...

Jöhet mások véleménye és tapasztalata.



2020. júl. 5. 04:03
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Az alkoholról nehezebb leszokni

A cigaretta elvonási tünetek tartanak kb két hétig aztán megszűnik a cigaretta utáni erős sóvárgás csak azt a két hetet kell kibirni valahogy

Szerintem az alkohol jóval addiktivabb

2020. júl. 5. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az alkoholizmusból nem lehet felgyógyulni, az abszcinencia nem gyógyultság.

Ez egy lényeges különbség a cigarettázáshoz képest.

2020. júl. 5. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elolvasva a sztorid, az se mindegy, mennyit szívsz.

Mert lehet ezt úgy csinálni, hogy érzelmi, idegi alapon nem dohányzol, de hetente párszor este elszívsz 1-2 szálat.

Lehet otthon nőtt dohánylevélből sodorni, abban nincsen méreg, az iparban szándékosan mérgezik a dohányt.

2020. júl. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A cigiről lemondtam, egyik napról a másikra tettem le, tényleg kb. 2 hét volt szar, akkor is főleg ha kávét vagy piát ittam. Inni még iszok, de arról nem is akarok lemondani. Egyszerűen szeretek kocsmázni, otthon egyáltalán nem iszok semmit, vagy két hónapja kaptam két sört, ott vannak a hűtőben.
2020. júl. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Alkoholizmusnál nem tudsz leszokni kezelés nélkül, abba bele lehet halni, a cigiről való leszokás megtehető egyik napról a másikra is, önfegyelem kell csak hozzá.
2020. júl. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a dohányzásról, szerintem az lehetetlen. Az alkohol pedig másképp működik.
2020. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4: Én is szeretek kocsmázni, de lehet gyümölcslevet, vizet, üdítőt, kakaót is inni ott!!
2020. júl. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ameddig nem éred el a kellő mélypontot bármilyen függőséggel,addig majdnem ugyan olyan nehéz leszokni bármelyikről.A régebb óta fennállótól nehezebb,mert már nagyon beépült a napi rutinba,gondolkodásmódba.De ezt egyéne válogatja.
2020. júl. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2-esnél a pont. Én 28 éve vagyok absztinens, s a cigit is a pohárral együtt tettem le. Erős dohányos voltam, napi 3 csomag (60 szál) Symphonia ment füstbe. Mégis a cigi utáni vágy pár hónap alatt elmúlt (bár álmaimban 7 évig elő-előfordult), míg az ital még ma is a lejtőre lökne, ha engednék a kísértésnek.
2020. júl. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!