Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ödémás lábnak jó lehet a...

Ödémás lábnak jó lehet a biciklizés?

Figyelt kérdés
Nyilván a kijárási korlátozás alatti sok ülőmunka miatt alakult ki vizesedés. Olvastam, hogy keveset kell ülni, inkább fel kell polcolni a lábat, mozgatni kell, járkálni, ülőmunka közben felállni, stb. A biciklizés jót tehet? Közben is ül az ember, de mégis mozgás.
2020. júl. 7. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tényleg simán az üléstől van, akkor mindenképpen jó, a biciklizés az egyik, amit szoktak javasolni. De minden mozgásforma jó lehet, ha fel is pörgeti a vérkeringésedet még jobb, és valószínűleg az a legjobb, ha a lábadat aktívan használod hozzá (az izomösszehúzódás-elernyedés segíti a vénákat és a nyirokereket).


Viszont az ödéma mástól is kialakulhat, pl. keringési problémáktól, hormonális zavartól, gyógyszermellékhatástól stb. Szóval, ha nem múlik, érdemes lehet vele orvoshoz menni.

2020. júl. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem nyilván, mivel akkor 1 millió ödémás lett volna most hirtelen.
2020. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2. Kb. harmadszori olvasásra megértettem, mit akarsz mondani. Mindig is nagyon sok ülőmunkát végeztem, már régebben is sok volt, kijárási alaptt meg kb. reggeltől estig egész nap ültem. Pont ez a baj, hogy alapból is otthonülős típus vagyok.
2020. júl. 14. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!