Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek asztmám van?

Szerintetek asztmám van?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a következők az asztma tünetei:

Múlni nem akaró köhögés, éjjelente erősebb ingerrel

A légzés megrövidülése

Hangos légzés, legtöbbször sípoló,

Szorítás érzése a mellkason

Nehéz légzés

Ebből nekem a köhögésen kívül minden meg van, néha éjjel is fulladok de mindez egy idő után elmúlik. Tegnap bicajoztam haverommal és elég kevés idő után nehezen kezdtem el lélegezni, futást se bírom ilyen szempontból...eléggé megijedtem amikor haverom mondta, hogy valószínűleg ez asztma. Ti mit gondoltok? Van kedve valamelyik "asztmásnak" beszélgetni erről?



2020. júl. 8. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha pontos diagnózist akarsz,hogy mi bajod lehet akkor a tüdőszűrőn az orvossal beszélgess erről a témával

Egyébként ami tüneteket leirtál azok asztmára utalnak

2020. júl. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet. Vagy lehet allergia tünete is, de még nem asztma. Az asztmára elég jellemző, hogy a kilégzés nehezített.

Ha orvoshoz fordulsz néhány egyszerű légzésvizsgálattal megállapítják, hogy asztma vagy nem.

2020. júl. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ebbe bele lehet halni? Megfulladni?
2020. júl. 8. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:
2020. júl. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is asztmás voltam, mondhatni. Általános suliban nehezemre esett a futás, mert a tüdőm nem bírta, sokáig is lihegtem azután ami másoknak is feltűnt. Mostanában, 26 évesen a szorongásaimmal kapcsolatban kezdtem kutattam az interneten, és hamar kiderült hogy légzés zavarom is szerepet játszik benne. Mondhatni töb mint egy évtizedig ezzel küzködtem sokáig úgy élve velr hogy ez normális. Ha engem kérdezel, és tapasztalatból mondom hogy tanuld meg úgy venni a levegőt először tudatosan, hogy a mellkasod ne mozduljon, csak a hasad, a köldököd alatti résznél, és ha az 'orrod hegyétől' számítva szívod a levegőt, akkor jól csinálod. Azt kell észre vedd hogy igényve veszed mindkét orrlyukadat, és nagyon könnyen áramlik beléd a levegő, ami nekem eleinte elképesztően fura volt, mivel ehhez képest nehezebben vettem a levegőt :D Így elsőre 2 km-ert lefutottam ami nálam csodaszámra megy. Sok sikert! Remélem másnak is beválik.
2020. aug. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!