Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek jön a második...

Szerintetek jön a második kovid19 hullám?

Figyelt kérdés
Ha jön, akkor ugyanolyan intézkedéseket fognak bevezetni,mint a kijárási tilalom, home office, délelőtt az időseké a bolt, stb.. Fenn áll a veszélye? Ugyanígy kell készülni, vagy most nem állítják le a gazdaságot?
2020. júl. 8. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Jön hát!

Most, hogy kicsi felszabadult a helyzet, egyre többen tagadják a létezést és egyre nagyobb tömegek jönnek létre.

Ez más, történelem során előjött pándémia esetén megfigyelhető viselkedés. Ez az emberi természet része. És a következménye is ismert.

2020. júl. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Persze hogy fog jönni. És szerintem ugyanez lesz mint volt
2020. júl. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem meg erősebb lesz, legalábbis az elején.

Ne feledd, hogy az első tiltások akkor jöttek, amikor a jelenleginél kevesebb beteg volt.

Na meg most már kevesebben vennék komolyan, és csakazértis kidugott orral vagy nyakba tett maszkkal járnak.


Ja, amúgy ez nem egészségi kérdés?

2020. júl. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A kidugott orr még mindig jobb, mint az úgy tüsszögés, hogy semmi nincs a szája előtt, ami megfigyelhető volt február-március hónapokban.
2020. júl. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen igen, azért lettem volna kíváncsi mert vannak negatív hírek, viszont azt látom, hogy most nem foglalkoznak ezzel úgy,(kivéve a politikai oldalakat) mint korábban. Szeptemberre mondják a második hullámot.

Remélem most nem fekszik ki a gazdaság. Nem kéne elveszíteni munkahelyeket újra. Én most találtam munkát, emiatt is voltam kíváncsi.

2020. júl. 9. 09:21
 6/12 A kérdező kommentje:

Én BKV-zgatok és egyet értek, ahogy az emberek utaznak, kidugott orral, de van akin nincs is maszk. Nem szeretem mikor belejönnek a szférámban. :(

Tudom tudom, akkor vegyek autót. De sajnos nem tudok, különben vennék.

2020. júl. 9. 09:23
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Kemenesi Gábor nevére keress rá és a vele készült riportokat nézzed. Ő hiteles.
2020. júl. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Kovid biztos nem lesz, max covid.

Egyébként meg tippmix részükről az egész, egyszer már úgyis bolondot csináltak magukból a júliusra jósolt tetőzéssel. Utána meg azzal, hogy 20 főnél szigorúbb intézkedések voltak, mint most 700-nál.

2020. júl. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na itt is vannak korlátozások, szép lassan....
2020. júl. 13. 10:39
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Várható, hogy ők nélkül nem lesznek korlátok.

Egyre több a maszk nélküli ember a boltokban. Rájuk lehet szólni, hogy "kérem viseljen maszkot, még nincs vége a járványnak" / lehet szólni az üzlet vezetőnek, hogy szóljon ő, hiszen a korlátozás érvényben van.


A külföldre utazók különösen érintettek a fertőzés terjesztésében. Ezzel a jelenlegi politikának addig nincs gondja, amíg emiatt nem lesz többlet fertőzés. Amint lesz, akkor a korlátozások modoaulni fognak.


Tekintve, hogy ez egy dinamikusan változó állapot, ehhez egy dinamikus a változó szabályozás is tartozik.


Egy idő után nem kell majd semmilyen szabályozás, de az még nincs itt.


Én is megyek találkozom a 3 éve nem látott, külföldről haza jött ismerősömmel, aki 2 hétig otthon volt, hogy senkinek ne adhasson át fertőzést. Ellenben saját döntésem, hogy ez után 1 hétig én sem megyek sehova, ahol tömeg lenne. De elmegyek bringázni, vagy kirándulni, mert a mozgás az egészségfentartás része. De előre bevásároltam. Ez nem jelenti azt, hogy ezt elvárom másoktól. Ez azt jelenti, hogy én így gondolkodom és viselkedtem.


Sajnos már voltak esetek, amikor valakinek elgurult a gyógyszere és bántott másokat, mert máshogy gondolkodtak. Ezt lehet úgy elkerülni, hogy a józan ész elvesztése előtt kommunikál és segítségét kér az ember (fenti esetben az üzlet vezetőtől).


Veszprémben pl biztonsági örök vannak egyes élelmiszer üzletekben, akik nem engednek be maszk nélkül.

Teljes respect nekik. Így is sok hülye próbál rájuk támadni. De azért erre ki vannak képezve, nem maradnak alul.

De vannak boltok, ahol maszk nélkül mozog mindneki.


Akit pl ez zavar, ne menjen be olyan boltba, ahova nincs kiirva, hogy a maszk viselés kötelező.

2020. júl. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!