Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mentális gyógyszerrel való...

Mentális gyógyszerrel való hirtelen leállás okozhat ilyen tüneteket?

Figyelt kérdés

Elszámoltam a készletem a gyógyszeremmel, amit még régebben mentális problémák miatt kezdtem el szedni, de azóta is szedem, mert az orvos azt mondta, hogy nem jó vele bármikor leállni. Volt már, hogy terveztük a leállást, de éppen mindig jött valamilyen időszak, amikor sokat kellett teljesítenem, ekkor mindig azt mondták, hogy ilyenkor nem lenne jó. Sertralinról van szó, egy levéllel kevesebb volt, mint gondoltam, úgyhogy kifutottam belőle (őszintén szólva jobban is odafigyelhettem volna). Az orvos meg nem ad ki receptet, csak ha odamegyek. Viszont csak Hétfőn tud fogadni. A hét elején fogyott valamikor el, azt hiszem Kedden, gondoltam kihúzom Hétfőig.

Egészen Péntegik nem is éreztem semmi különöset, de ekkor hirtelen leromlott az általános közérzetem, eltompultam, mentális fáradtság tört rám, szorongás, olyan mintha köd ült volna a fejemre, néha mondhatni álmodáshoz hasonló állapotban érzem magam. Továbbá ha a szememmel nagyon oldalra nézek, vagy miközben járkálok rám - rám tör egy olyan érzés, mintha hirtelen megnőne a nyomás a fejemben egy pár pillanatra, ilyen furcsa, nem fájó, hanem lüktető érzés, ami kicsit arra az érzésre hasonlít, mint amikor éppen elaludna az ember, de hirtelen felriad. Ez elég zavaró. Ha ülök, fekszek és nem nézek a szemem sarkába, akkor nem jön. A fejem is elkezdett egy kicsit fájni, pedig szinte soha nem szokott. Ha ez számít valamit, mostanában kezdtem el szedni az allergiás gyógyszert is.


A fent leírt hirtelen leállás tud ilyen tüneteket okozni? Főleg olyanok válasza érdekelne, akik tapasztaltak hasonlót, vagy jártasak a témában/egészségügyben, de bárki más is, akinek van hozzáfűznivalója, nyugodtan írjon.


Még annyi, hogy nem vagyok hipohonder, de most inkább kívánom, hogy lettem volna az, mert akkor lehet nem bagatelizálom el a gyógyszert.



2020. júl. 11. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha nemrég kezdted akkor most felerősíti, utána lesz majd hatása
2020. júl. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1. Kb. három éve szedem már, ezek nem azok a tünetek, amikre elkezdtem szedni, de leírtam, hogy mi történt, miért nem álltam le vele eddig és mi történt most.
2020. júl. 11. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Az orvos biztos többet tud ez ügyben mondani, várd meg amíg tudsz vele beszélni
2020. júl. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha hirtelen hagyja abba az ember, akkor ilyen tuneteket produkalhat. Sot, a legtobb helyen azt olvastam, hogy aramutesszeru erzest produkal a hirtelen leallas. Ez nyilvan attol is fugg, hogy mekkora adagot szedtel.
2020. júl. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is jártam így. Rászoktam egy barbiturátszármazékot tartalmazó enyhe nyugtatóra, amire mindenki azt mondta, hogy nem lehet rászokni, így én se tudtam, hogy rászoktam. Nem tűnt fel, hogy az, hogy 6-ot kell bevennem belőle ahhoz, hogy hasson, az már a rászokás. A lényeg, a 6-ot követően olyan rosszul lettem, hogy nem tudtam elmenni a gyógyszertárba. Néhány darab maradt még, azzal el voltam pár napig, de pont hétvégén teljesen elfogyott. Ez volt a szerencsém, mert ha nem fogy el, sose jövök rá, hogy az összes rosszullétem elvonási tünet volt és a szervezetem hirtelen megvonásnak érzékelte és amikor mégis bevettem 1-1 szemet, azért lettem jobban, mert megszűnt az elvonási tünet egy időre. A tüneteim közt volt többek közt a nagyfokú szorongás, éreztem én is a ködöt, mintha álomszerű ködben úsztam volna. Az ágyból alig tudtam kikelni, reszketett a kezem. (Vizsgára kellett volna készülnöm és az egész papírlap reszketett, alig bírtam tartani és meg voltam róla győződve, hogy a vizsga miatt pánikolok, ezért vagyok rosszul.) Rengeteget aludtam. Borzalmasan rossz volt a közérzetem, féltem. Később elkezdett rángani az izom a lábamban és az arcomban. Akkor jöttem rá, hogy ez nem pánikroham. Rákerestem a nyugtatóelvonási tünetekre és ott volt minden szép sorban, az izomrángás is. Az volt életem egyik legboldogabb éjszakája, mert megértettem, hogy mindez nem betegség és nem pánikroham és nem én vagyok, hanem csak a gyógyszer. Akkor szépen kiböjtöltem az elvonási tüneteket, olyan este 10-től hajnali 5-ig rángatóztak az izmaim és annyira rosszul voltam, hogy idáig el se jutottam volna, ha van nyugtatóm, már rég bevettem volna a nagyfokú szorongásérzés miatt. Szerencsére miután rájöttem, hogy elvonási tünet, tudtam, hogy nem tart örökké ez az állapot és ha elmúlik, többé nem tér vissza. Hajnali 5-kor tudtam csak elaludni, de még egy hétig voltak enyhe tüneteim, pl. a szívemet még sokáig gyengének éreztem és a lábamban még 1-2 napig volt enyhe izomrángás. De a második naptól kezdve igazából már szinte semmi bajom nem volt. Soha többé nem tértek vissza ezek a tünetek, se pánikroham, se szorongás, se semmi...Pedig ennek már 10 éve.
2020. nov. 18. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lényeget kihagytam: ehhez az kellett, hogy magát a nyugtatót se szedtem be soha többé. Nem ilyenek miatt szedtem, mint ami az elvonási tünetben szerepelt, hanem mert annyira pörgős volt az életem munka és főiskola mellett, hogy egyszerűen nem tudtam elaludni, ha tudtam, hogy másnap hajnali 4-kor kelni kell, mert le kell utaznom a vidéki főiskolára. Emiatt szedtem be időnként, hogy legalább néhány órát aludni tudjak. Aztán ebből lett a rászokás.
2020. nov. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!