Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éjszakai munka mellett össze-v...

Éjszakai munka mellett össze-vissza alszom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Általában 2 napot dolgozok 1 nap pihenővel (lesz egyszer 6 nap is a hónapban, de az most nem ide tartozik). Amikor 2. nap hazaérek, általában délután kettőig ébren vagyok, mert segítek otthon főzni, aztán alszok este 5-ig, maximum 10-ig. Amikor eleget alszom ilyenkor, akkor is álmos vagyok éjszaka a sötétség miatt. Nem nagyon tudom otthon lefoglalni magam, mert zavarja a többieket az alvásban (a laptopom hangjára is beszólnak). Ezért éjjel is alszok 5 órát általában, és változóan, de max reggel 6-kor már kipattan a szemem, egész nap nem tudok aludni, mert nem vagyok fáradt, viszont este, amikor megyek dolgozni, már szinte "könyörgök", hogy legyen vége, mert olyannyira álmos leszek. Már kezd elegem lenni ebből, mert 30 órán át ébren vagyok minden ilyen alkalom után, másnap alszok kb. 6 órát, mert ennyire van lehetőségem, majd a két nap alig alvás után 14 órát is alszok simán.

Hogyan legyek ébren éjszaka? Lámpát nem kapcsolhatok, mert egy szobában vagyok a húgommal. Csak telefont tudok használni eddigi tapasztalataim szerint, de attól is álmos leszek kis idő után. Anyám se nagyon engedi, hogy ne aludjak éjjel, pedig sokkal könnyebben élném túl a napokat, mert alapból az éjszakával nincs bajom, nem is volt sose, csak mostanában ilyen ramaty a műszakom.

Szóval mit csináljak éjszaka, hogy ne álmosodjak el? Esetleg, ha így is bealudnék, mert azért csábít az ágy, akkor másnap délig (mivel mennék dolgozni) mivel fárasszam le magam? Arra gondoltam, hogy edzek, hogy elfáradjak, ez beválhat?

Őszintén szólva már kezdek hozzászokni ehhez a ritmushoz, de azért kikészít agyilag, pláne biztos, hogy egészségtelen, mégha csak nyár végéig kell ezt csinálnom is. Mit tanácsolnátok? Aki hasonló helyzetben van/volt mint én, az hogyan oldotta meg?



2020. júl. 13. 21:11
 1/5 anonim válasza:
Én nem voltam ilyen helyzetben, de szerintem ha2-től 5-ig alszol az nagyon kevés két munkanap között, 10-ig kéne aludni szerintem min., mert azért ennyi kell, főleg, ha este dolgozol, és nem ajánlanék semmi gyógyszert ehhez, mert azok sok kárt is okozhatnak, ezt azért mondom, mert lehetséges, hogy utánam ezt is fogják írni.
2020. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keres normalis munkát,ennyi
2020. aug. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én napi 8 órát dolgozok,havi 800000 ft keresek,és ráadásul a munkámat is imádom.
2020. aug. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

amúgy én is 800 ezret h*gyozok reggelente xd

Egészségedre, majd alvás előtt eszembe jut a hasznos tanácsod, akkor tuti szép álmaim lesznek 👀

2020. aug. 2. 04:41
 5/5 A kérdező kommentje:
Amúgy még nem válogathatok munkák között, mert még diák vagyok, és ahol lakom, nincs jól fizető, normális diákmunka, rendes munka sem, de ez lényegtelen. Majd legközelebb.
2020. aug. 2. 04:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!