Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek egy autistának...

Lengster kérdése:

Szerintetek egy autistának lehet gyereke?

Figyelt kérdés
(Én is az vagyok)

2020. júl. 16. 00:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
Miért ne lehetne?
2020. júl. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
21%
De hogyha egy autista eljut addig, hogy gyereke születik, akkor vajon mitől autista, mi az, amiben hátrányt szenved a többi emberhez képest?
2020. júl. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
88%

Természetesen lehet, ugyanakkor az, hogy valakinek lesz-e gyereke, nem csak egyéni döntés kérdése, úgy kell alakulnia. Sok embernek nem lesz gyereke, hiába szeretett volna. Talán a nem autistáknál gyakoribb, hogy van valakinek gyereke. De mivel az autizmus egy nagyon tág fogalom, ha így is van, nem feltétlenül releváns.


Dan Aykroydnak például vannak gyerekei.

2020. júl. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Thispain ***** válasza:
17%
#2 Ez attól függ, hogy végre tudná-e hajtani könnyen újra azokat a lépéseket, kommunikáció, és intimitások terén, amik szükségesek egy gyerek megszületéséhez. Ha igen, sikerült fejlődnie annyit, hogy utólérje, vagy felülmúlja kortársait, ezzel megszüntetve az autizmus tüneteit(a kérdés csak az, hogy ami miatt létrejöttek a tünetek, az benne van-e még az agy felépítésében). Ha nem, akkor úgyanígy rendelkezik a tünetekkel, csak a körülmények voltak olyan kedvezőek(vagy kényszerítőhatásúak), hogy az a gyerek meg tudjon születni.
2020. júl. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%

az autizmus nem olyan dolog amit meg lehet szüntetni -.-


a testileg képes rá és talál partnert hozzá akkor igen. más kérdés h a gyermeknek milyen élete lesz egy autista szülő mellet.


aspergerest ismerek ő tudatosan mondott le a gyerekvállalásról. mivel a betegség örökölhető így inkább nem akarja ezeket a géneket tovább adni.

2020. júl. 16. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
53%
Biológiailag nyilván képes rá. De ne neveljen gyereket.
2020. júl. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
73%

Ismerősöm autista hölgy. 4 gyerekéből kettő autista szintén.

Én nem akarnám tovább örökíteni.

2020. júl. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%
És azt is tudjuk, hogy mekkora az esélye a továbbörőkítésének, vagy csak tudatlanul dobállózunk itt azzal, hogy ne vállaljon gyereket, mert a gyereke is az lesz?
2020. júl. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
52%

Csak mert apukám pl. paranoiás skizofrén, akit huszon éve kezelnek... Ő még pont a betegsége észlelése előtt csinált gyereket anyámnak, de már sokszor olvastam a témában olyan véleményt, hogy egy sikzo ne vállaljon gyereket, mert továbbörőkíti a betegségét... Pedig ebben az esetben a gyerek esélyei arra, hogy skizo lesz, csupán kb. 1 százalékkal magasabb mint bárki másnál.

Persze tudom, hogy nem kéne összehasonlítani az autizmussal, nem is ezt tettem, nem ez volt a hozzászólás célja...

2020. júl. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
71%

Én már nem akarom továbbörökíteni, rengeteg hátrányt szenvedtem az autizmusom miatt. De főleg azért nem akarok gyereket, mert egyéb örökletes betegségeim is vannak.


F

2020. júl. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!