Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az N95-ös maszkot kimostam de...

Az N95-ös maszkot kimostam de nem mosható. Már akkor nem lehet felvenni megint?

Figyelt kérdés

Nem is én vettem fel hanem apukámnak adtam, én más fajtát hordok. Az enyém sima sebészi maszk, az a kék vagy fehér. Azt ki szoktam mosni.

Az N95-öshöz nem igazán értek de azt hittem jót teszünk vele ha kimossuk és én hülye utólag láttam hogy nem mosható (neten néztem meg).

Gondoltam, ha ki van mosva, az a higiénikus, kimosom a vírust is belőle, jó lesz úgy. Hát nem.


Most már akkor nem is lehet használni? :( :(

Nem fog védeni?



2020. júl. 17. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, tönkreteszi az anyagát. A sima sebészi maszk sem mosható, azt se hordd utána. Csak a textilt, a kendőket lehet mosni.
2020. júl. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg még így is hatékonyabb, mint mondjuk egy sebészi maszk.
2020. júl. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
A sebeszi maszk ved a leggyengebben a textil a jo azt moshatod nyugodtan
2020. júl. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kimostad, lehet, hogy annyira már nem fog védeni, mint eredetileg, de legalább ugyanannyit fog tudni ezután is, mint a sima sebészeti maszk, nyugodtan hordhatja apukád. Egyébként gőz fölé tartva kell fertőtleníteni.
2020. júl. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Még így is többet ér, mint a sebészi maszkod, amit mindig kimosol, nyugodtan hordja csak, másokat így is véd.
2020. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!