Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A droghasználat okozhat...

A droghasználat okozhat traumatikus élményt?

Figyelt kérdés
Létezik hogy valakinek annyira szar érzést vagy emléket okoz bizonyos drog fogyasztása hogy konkrétan utánna traumatikus élmény miatt szenved?

2020. júl. 19. 01:30
 1/8 Kornikus00 ***** válasza:

A tiszta minőségi, természetes nővényi eredetű drogotól semmi baja az embernek ha módjával fogyasztja, a függőség az más tészta. Amik veszélyesek, LSD ami nagyon veszélyes, akár örök elme bajt is okozhat egyszeri használat után. De hasonlóak az LSD-hez a szintetikus dorogok, mint pl. a herbál na ebbe bele is halhatsz akár első szívásra, ha traumatikus élményed lesz tőle, olcsón megúsztad és szerencséd volt, legalágabb arra jó lessz hogy a szádba ne vegyél soha ilyen fajta mérget .



Tehát a szintetikus dogok ilyenek, akár életveszélyesek.

Marihuána ártalmatlan, tiszta kokain, heroin, amik nincsennek felütve xarokkal mérgekkel, szintén nem okoznak semmi traumát, esetleg az elvonási tütenek, ha már az ember függő lesz, de az teljes más traumatikus érzés.

2020. júl. 19. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hali.


Félig osztom az első véleményét. Az első része szinte majdhogynem igaz is.


Az LSD az egy hallucinogén anyag. Ezzel szoktak "utazni", "repülni" az emberek. Na éppen lehet a kokaintól is "lebegni", de az picit másabb tészta.


Az LSD-nél nem mindegy hogy ki használja, milyet, milyen formában és mennyit.


Sajnos sok ember nem akarja elfogadni azt a tényt, hogy vannak, akik "alkalmatlanok" a drog használatra, fogyasztásra.


És ez nem csak az LSD-nél igaz, hanem például a fűnél is. Aminek bár "ártalmatlanok" a hatásai, de van, akinél mégis felléphetnek "mellékhatások".


Az LSD-nél továbbá az sem mindegy, hogy milyen lelki állapotban van az illető. Nemtől és kortól függetlenül. (Jó, nyilván nem egy 50+ emberről beszélünk általában.)


Ha az embert érte valami trauma, baleset és mélyen (negatív) lelki állapotban van, akkor nem igazán érdemes ezzel "kezelni", "fokozni" a "boldogságot". Mert ez abban az adott pillanatban nem azt fogja dobni, amire az ember számítana. Arra ott az "ecstasy", ha valaki boldogságra vágyik. De megint csak ugyanaz mint szinte bármilyen drognál. Számít a lelki állapot, nem mindegy a mennyiség, nem mellesleg ez is egy szintetikus szer, ami hosszú távon szintén szét szedi az embert.


VALÓBAN van lehetőség olyan "utazásokra", amikről egyesek beszélnek. Teljesen máshol vagy, más időben, más "dimenzióban". De ahhoz nagyon toppon kell lenni lelkileg és mentálisan is. Ha valaki rá érez a szerre, és tudja kezelni, akkor lehetséges. Ilyen például a (varázs)gomba is. Ami alapvetően szintén természetes növényi eredetű, mint a fű, azaz a cannabis.


A Herbál pedig... Hát... Őszintén megmondom, nem tudom mennyire van elterjedve manapság. Gondolom, még mindig nagyon, a varázsdohánnyal és a kristállyal együtt. Ez a szegények drogja, bár annak sem igazán lehet nevezni. "Összetákolt" sz**ok.


Ez olyan, hogy bele szívsz párat (2-3-4-et, egyéntől függ), azonnal meg is érzed, majd kidőlsz, szó szerint, önkívületi állapotba. Mint amit szoktál látni, vagy már láttál ilyen YouTube videókban... Na olyan zombik lesznek.


Én 22 éves már elmúltam, Januárban taposom a 23-at. Még középben, olyan 6-7-8 éve, eléggé fel volt kapva. Sőt, talán akkor indult be ezeknek a "virágzása". Nekem is tolta pár osztálytársam, évfolyamtársam, illetve más iskolai tanulók. Láttam hogy mi lesz belőlük. Még ha nem izzadós természetek is, úgy fog ömleni róluk a víz, mint a hét szentség. Ki vannak fehéredve, a többit nem is mondom. Az ecstasy és a speed is szét szed, különösen együttes használat mellett, de a herbál gyorsabban és hamarabb. A herbál olyan erős függőséget okoz az első egy-két alkalom, de talán egyszeri használat után is, hogy az ember el sem hinné. Olyan érzést ad, és olyan gyorsan ki tisztul az ember a semmiből, hogy rögtön csinálja a következő cigit, mert újra át akarja élni az érzést. Pár percről beszélünk, és meg is van a függőség kialakulása.



"Tehát a szintetikus dogok ilyenek, akár életveszélyesek."


Így van. Mint ahogy az elején írtam, nem mindenki tudja elfogadni a drogokat. Akár lelkileg, akár a szervezete nem bírja, akár van valami allergiája, betegsége (még ha éppen akkor nem is tud róla), nem mindenkinek való. Általában az első alkalmi használat után, de pár használat után erre úgy is rá jön mindenki. Csak van aki ezt elfogadja, és van aki nem.


Elő hozhatnak pánikbetegségeket, hallucinációkat, skizofréniát, főleg, ha az ember "alkalmas" rá. Például örökletes betegség vagy bármi egyéb dolog miatt. De lehetne sorolni a mellékhatásokat.


A kokain, heroin a legerősebb drogok közé tartoznak (talán a legerősebb, és a legdrágább is, persze. Nem hiába, a gazdagok drogja. A heroin veszélyesebb, de azért a kokszot sem kell félteni.).


Tiszta kokaint alig ha kaphat az ember. Legalábbis egy egyszerű utcai árustól. Valamennyire biztosan fel van ütve, hígítva. Egyrészt hogy több legyen a mennyiség, ezáltal a haszon is, illetve olyan vegyszerekkel és/vagy egyéb mással "szórják fel", hogy jó legyen a cucc. Ez végett szinte tuti, hogy az első használó is legközelebb tudja, hogy hova kell menni.


Erős elvonási és függőségi tünetei vannak. Én nem javaslom Őket egyszeri kipróbálásra sem. Legalább a heroint tessék elkerülni. Ha a kokaint ki is próbálja valaki, csak NAGYON MINIMÁLIS mennyiséget. Ne annyit, mint egy olyan aki már pár alkalommal használta, vagy esetleg teljes mértékig függő.


Ugyan ez igaz a szintetikus szerekre. Legelterjedtebb lásd: ecstasy és a speed. Van aki be vesz egy éjszaka alatt 4-5-öt, és lehet hogy mindegyik ×1,5-szer annyi MDMA-t tartalmaz, mint azaz egy szem, amit te beveszel, mégis trottyon vagy tőle egész este.


Speednél szintén. Lehet hogy neked egy csík bőven elég egy éjszakára egy szem tabival, de a másik lehet hogy felszív kettőt hármat, ami mondjuk 3×1grammot jelent.


A fű... Én csináltam bő fél évig, de csak amolyan "kocásként". Volt hogy elment egy nap 2-3, de olyan is volt hogy 1-2-3 hétig szinte semmit sem szívtam. Ha már valaki egy kis nyugira vágyik, hogy kikapcsoljon és el legyen a gondolataival, akkor inkább ez.


Azért, mert az ember buliba megy, még nem kell ekit meg sp-t és ki tudja még mit használni. Szívjon el az ember inkább egy spliffet vagy jointot (spliff= fű+dohány papírba tekerve, joint= tiszta fű papírba tekerve. Sokan nincsenek tisztában a kifejezéssel.), és legyen elég az. Ha valakinek akár egyedül van akár társaságban, és szintetikus sz**ok kellenek a boldogsághoz, az már probléma, és nem utolsó sorban gáz. Azért, mert 10-ből 9-en azt szívják, még nem jelenti azt, hogy neked is kell, hogy teljes legyen a "kör". Ha meg mások ki "cukkolnak" érte, akkor véleményem szerint azt a társaságot ott kell haszni. Mert az olyan nem barát, nem is haver, csak "érdekhaverság", esetleg.


OKTATÁS jelleggel írtam le a saját tapasztalatokat, véleményeket. Kicsit hosszúra sikeredett, de igazából aki szeretné, az majd elolvassa. Tudnék írni még sztorikat, de akkor este 9-kor sem végeznék, és holnap korán kelek. :D


Ha kérdése lenne valakinek, nyugodtan írjon privátban. HA tudok, akkor segítek bármiben. :)


Szép napot, és jó egészséget kívánok mindenkinek!

2020. júl. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kornikus00 ***** válasza:

Első vagyok. Miért csakk félig értesz egyet velem, hisz ugyanazt mondjuk mind ketten. A marihuána nem okoz pánik tüneteket, semmilyen embernél, rossz kedvet enyhébb depressziót okozhat de ne hasonlíts az lsd hatásához!, ha okoz is valamit, az se olyam durva hogy traumát okozzon az embernél.

A heroin és társi se azért erős drogok mert traumát okoz, hanem azért mert nagyon jó a hatás, és ez miat az elvonási tünetek a kemények, persze nem ajánlok semmi drogokat fogyasztásra. Az LSD 'utazás' pedig maga a pokol. 12 óránát tarthat, teljes elmezavar, önkívület, ami talán a herbál hasonló hozzá, különbség, hogy a herbálnál nem 12 óráig tart, hanem pár óra, ha meg ússza korházi kezelés nélkül.

2020. júl. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok.


Akkor valószínűleg félre értelmeztem először. :D Akkor egyet értünk. :P :D Nem hasonlítom az LSD-hez, az teljesen más. Hát én azért fél napot nem szeretnék beállva lenni önkívületben. :D Tudom én is, hogy sokáig tart a hatása. Tovább mint az eki meg a speed. Én saját tapasztalatokat írtam le egyébként csak. :)


Herbálnál? Pff. Van hogy negyed óra, oszt' jó napot! És olyan hirtelen kiszáll, hogy az ember megint csinálhatja a következőt.

2020. júl. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kornikus00 ***** válasza:

Első vagyok.


Csak itt a gond az, hogy a herbált nem lehet kiszámítani. Tarthat 15 percig is, de órákig is, nem tudni mi az összetétel, és hogy milyen adalék anyagot adnak hozzá. Régen a herbál hatása továbbig tartott, akár 5 órán át. Tudom mert tapasztatból beszélek.

2020. júl. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elhiszem. Tudom én is. De régebben még a herbál is jobb volt, mint most. :P Igen, sosem tudni, de nem csak a herbálnál, hanem más drogoknál sem, hogy mi van benne, hogy mit adnak hozzá.
2020. júl. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kornikus00 ***** válasza:

'De régebben még a herbál is jobb volt, mint most. :P '


Dehogy volt jobb! Csak más volt az összetétele, de akkor is ugyanolyan veszélyes volt! 2010 felé jött be a herbál magyarországra de ha 2013 régnek számít, én akkor szívtam elsőnek és utóljára. Az 'utazás' nem maradt el! Majdnem mentőt kellett hívni, megőrültem tőle, maga pokol volt, azt nem írom le mit éltem át, csak másfél óráig tartott, de örökké valóság volt. Azt momdtam a tesómnak ha nem megy ki belölem egy óra múlva én öngyilkos leszel mert nem birnám ki ha rajtam marad örökéletre. Na, ha a herbálnak ilyen hatása volt másfélórán át, akkor az lsd- milyen durva lehet 12 órán át, és ott még hallucináció is fellép? 2013 tól sok fiatal belehalt, hétvégenként regeteg eset volt hogy diszkóknól a kórházakba szállítottak rengetek fiatalt! Voltak akik bele is haltak. Persze tudom hogy nem mindenkinél úgy sül el a hatás, de ha úgy sül el, akkor az maga a pokol. Tehát zsákba macska minden egyet herbál cigi. Én azt mondom vagy marihuána vagy inkább semmit ne szívjanak semmit, az is jobb mint az a xar, még 3 sörrel is jobban jár az ember! Első voltam. Dehát senkinek nem ajánlom.

2020. júl. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Egyébként szerintem az hülyeség, hogy a fű semmi rosszat nem okoz, mert természetes szép kis növényke. Nekem rengeteg pánikrohamom volt tőle, rengetegszer mosódott el bennem a félelemtől a valóság, pedig tisztán mindig is jól kezeltem az ilyesmit. Nyilván nem csak a fű, de az is közrejátszott, hogy tönkremenjek a drogoktól. Szóval van ilyen traumatikus élmény igen. Viszont szerintem ezt nem csak a különböző drogok különböző hatásai okozzák. Persze a hatások adják a különböző élményéket, amik megmaradnak az emberben, de nagyjából fél évvel azután, hogy mindent abbahagytam nem feltétlen a rossz élmények gyötörtek. Én úgy éreztem ezek a különböző élmények mind kiégették belőlem azokat a dolgokat, amiket okoztak. A fű kiégette a nyugalmam, az eki a boldogságom, a spuri a "fejjel belemegyek mindenbe" érzést, a hallucinogének pedig minden mélyebb emberi tartalmamat. Nagyjából egy éven keresztül teljesen tisztán voltam olyasmi, mint a herbálos zombik. Mintha csak egy százalék maradt volna belőlem, ami épp elég arra, hogy levegőt azért még vegyek. Ezért a mai napig meggyőződésem, hogy azok az érzések és tulajdonságok, amik felerősödnek a drogok alatt szép lassan kiégnek az emberből. Mintha lenne egy kis szobád egy pici kandallóval, amire minden nap pakolgatsz pár apróbb tuskót, aztán egyszer csak elkezded reggeltől estig pakolni a tüzet és egyre melegebb van, egyre melegebbet akarsz majd a végén, amikor megint csak pár tuskót vágsz a tűzre fázol, mint állat. Nem biztos, hogy ami a drogok után megmarad, az elég egy embernek.

Persze javítsatok ki, nem okoskodni akarok, valószínűleg fényévnyi különbségek vannak mindenki tapasztalatai közt, ez csak az enyém, meg amit úgy nagyjából láttam másokon.

2020. szept. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!