Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha patkányméreg volt, ennyikét...

Ha patkányméreg volt, ennyikétől nem lehet bajom, ugye?

Figyelt kérdés
Szóval átmentem a szomszédba megnézni a kiscicáimat (mert oda ellett az egyik cicám) és láttam,hogy egy dróton lóg valami kék-fehér cucc. Gondoltam megnézem mi az, csak a drótot fogtam meg, ill. az egyik ujjpercem felső része hozzáért ahoz az izéhez, aztán mikor bementem megkínáltak csokival, de elfelejtettem kezet mosni, és kb. két kockát így ettem meg, de a többit már mosott kézzel. Miután belegondoltam, hogy lehet, hogy patkány/egérméreg volt, (bár nem hiszem, mert nagyon rendes szomszédunk van, és tudja, hogy oda járkál a macskám, plusz ott vannak a kiscicák) ittam egy bögre tejet, nem olyan bolti tejet, hanem tej tejet, ami egyenesen a tehénből jött, és a tehén is legel, nem hormonokon él. Tudom, hogyha mégis az volt, ennyitől semmi bajom nem lesz, de a vírus megjelenése óta peppet hipochonder vagyok, és bármire ráfognám, hogy patkányméregtől van és meg fogok halni, szóval légyszi erősítsetek meg, hogy nem lesz bajom! :D

2020. júl. 19. 22:28
 1/8 anonim válasza:
Hát keritésen nem hiszem, hogy patkányméreg van... De amugyis ha az akkor annyitol nem lesz bajod:) éd ha túl sokat ettél, akkor is van rá esély,hogy át mosnak! Ne egyből a halálra gondolj:)
2020. júl. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, patkányméreg volt. De utánaolvastam, embereknek naaaaaaagyon sokat kell enni, hogy hasson is. Ha egy hónap múlva még élek és nincs bajom akkor nem is lesz (elvileg). Amúgy a macska nem eszi meg, mert keserű nagyon, de a patkány nem érzni azt az ízt. Most utólag persze tudok okos lenni XD
2020. júl. 21. 22:26
 3/8 anonim válasza:
Szia élsz még? :D
2020. júl. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szia, igen XD
2020. júl. 28. 22:55
 5/8 anonim ***** válasza:
És még mindig?
2020. aug. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ahha🤣🤣
2020. szept. 1. 20:34
 7/8 anonim ***** válasza:

A patkányméreg tulajdonképpen egy fajta véralvadás gátló anyag aminek hatóanyagát gyógyszerként is alkalmaznak (Syncumar) azoknál akiknél valahol vérrög képződött vagy csak ha eltöröd a lábad ne képződhessen ilyen rög ami elzárja az ereket.

Szóval ha eszel is belőle egy picit maximum hígabb lesz a véred, vérzékenyebb leszel picit de semmi bajod nem lesz. És pontosan ettől következik jobb esetben a patkányok elvérzése. Leginkább belső vérzéssel. Sajnos macskáknál is és ezért nehéz felismerni náluk az okot. Csak hogy például sötétet pisil, növekszik a hasa mert megtelik vérrel és ettől világos az ínye és fázik és gyenge. Én direkt ezért tartok otthon mindig Konakion ampullát vészhelyzetre mert ez az ellenszere (K1-vitamin). De a tej is tartalmaz keveset, szóval jól tetted hogy ittál.

2020. okt. 22. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még élek és a cicák is jól vannak :D Azóta már gazdára találtak
2020. nov. 10. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!