Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyult már ki valaki véglege...

Gyógyult már ki valaki véglegesen az utazási betegségből? Azt mondták az orvosok(még óvodás koromban) hogy majd kinövöm, de lassan 30 leszek és még mindig ugyanolyan rosszul vagyok az autóban..?!

Figyelt kérdés
Utazás előtt B6 vitamin annyit segít hogy az esetek többségében nem hányok, de nagyon rosszul vagyok. Autóban és néha buszon is. Villamos és társai elmegy, a vonaton pedig egyenesen jól érzem magam. Ötletek? Tapasztalatok?

2020. júl. 22. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Én kinőttem olyan 14 éves koromra, bár megjegyzem azért ha szerpentin van akkor hányinger előfordul még. Előtte kb.10 km után hánytam kocsiban,buszban is. :/

Sajnos nem hiszem,hogy ha eddig nem múlt el neked,akkor el fog valaha.

31n

2020. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én igen.

Most 27 vagyok, és kb 20 éves korom körül fordult elő utoljára, hogy rosszul éreztem magam autóban vagy buszon.

Nyilván vannak olyan helyzetek / cselekvések amiket kimondottan kerülök utazás közben, mert tudom, hogy mire vagyok érzékenyebb.

Szerintem ezt érdemes neked is kitapasztalnod.


Vonaton nekem se volt soha semmi bajom, viszont buszon és autóban mindig. Ha nem is hánytam, de sokszor közel voltam hozzá.

A B6 is jó, de nekem a Daedalon tabletta segített sokszor.


Én már kitapasztaltam, hogy mi az amit semmiképp nem csinálok utazás közben. (Kivételt képez a vonat, mert ott sosem voltam rosszul.)

Olvasni semmiképp nem olvasok semmit. Se buszon se autóban.

Akkor azonnal szédülni kezdek és hányingerem lesz.

Nem fekszem el az autóban utazás közben. Attól szintén rosszul leszek. Ha alszom is akkor azt kizárólag ülve :D

És keveset eszem. Nem is kimondottan esik jól utazás közben enni, de egy hosszú út során pl elkerülhetetlen. Én inkább a többször kevesebb híve vagyok ilyenkor.


Én autóban több mint 10 órát szoktam utazni (külföldről) de nem szoktam rosszul lenni.


Egyszer olvastam egy cikket, hogy az ilyen rosszullétek legfőbb oka az, hogy az agyba nem ugyanaz a vizuális információ jut, mint amit a test érzékel. Ilyenkor a látásérzékelés és a helyzetérzékelés között ún.ellentmondás alakul ki, emiatt van a rosszullét.

Ezért is nem javallott pl az olvasás, ha valaki hajlamos a rosszullétekre.


Én azt javaslom, hogy figyeld meg, hogy nálad van e olyan cselekvés ami konkrétan kiváltja a rosszulléteket.

2020. júl. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen az olvasás nekem is fokozta a rosszullétet. :)

Akkor volt jobb,ha ablak mellett ültem, egyrészt a friss levegő miatt,másrészt nézegettem a falvakat,erdőket, állatkákat így tereltem kicsit a figyelmemet.

1.voltam

2020. júl. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!