Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek hogyan sikerült leszokni...

Kinek hogyan sikerült leszokni az alkoholról, hány év után? Illetve milyen ötletetek vannak, amik beválhatnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, én egy 23 éves srác vagyok, fiatal de alkoholista (nem vicc, sajnos). Mindent ott rontottam el, amikor 4 évvel ezelőtt szakított velem a barátnőm. És az egész akkori életem egy csőd lett. Konkrétan minden kudarcba fulladt. Az volt az első egyetemi évem, de ősztől azt sem folytattam, mert idegileg nem bírtam volna. Pedig szerettem csinálni, amit csináltam (mérnöknek tanultam). Komoly kapcsolat volt, 3 évig voltunk együtt. Amolyan te az enyém, én a tiéd... Hirtelen szakadt meg az egész, és azóta sem értem, hogyan és miért. Mivel róla mesélek most is, elég nyilvánvaló, hogy azóta sem bírom feldolgozni. És azóta sincs senkim, mert komolyan azt hittem, hogy ő az egy és egyetlen. Részletezni azért nem fogom a kapcsolatunk részleteit az oldal 'anonim' jelző miatt. De a lényeg csak annyi, hogy ő azóta boldogan el van egy másik pasival, aki mellesleg nekem egy jó haverom volt. Mivel vele sem beszélek azóta, illetve nem is válaszolt, ezért sejtem hogy összeszűrte vele a levet úgy hogy közben nekem adta a szépet. Szó mi szó, én sem tudom hogy történt. Én életemben kerültem előtte az alkoholt, társaságban is csak minimálisan fogyasztottam. De ahogy ez az egész megtörtént, egyre csak jobban és jobban belekerultem ebbe a dologba. Van munkám egyébként, ahol nem iszom, de délután végzek és mostmár minden egyes nap az a helyzet, hogy alig hazaerek és szétcsapom magam. Hétvégén még rosszabb, mert olyankor átiszom a napot, ahogy van. Tudom hogy mindenki szerint egyébként gáz ennyi időn át siránkozni egy nő(lány) után. De tényleg nem volt előttem más, racionális megoldás akkor, csak az alkohol. Az mindig mellettem volt, mindig segített, alkoholista lettem. Tudom, hogy ilyen fiatalon nagyon gáz ilyent kijelenteni, de nem hiszek abban hogy bármikor újra szerelmes tudnék lenni, vagy valaha szeretni tudnék valakit úgy mint őt, ezért nem is próbálkoztam, pedig voltak páran akikkel jól kijottunk és kezdeményeztek is, de én valahogy nem tudtam(nem tudok) továbblépni. Először csak heti 1-2 alkalommal volt kocsmázás, utána napi szintű lett, míg végül azon kaptam magam, hogy nap mint nap szétcsapom magam. Ilyenkor semmit nem csinálok, csak jarkalok fel s alá, LP Lost on you-t hallgatok (miután kijott az a zene az lett a közös számunk, nem sokkal később augusztusban lett a "szétválás") és csak várom hogy jöjjön egyik nap a másik után. Mostmár nem is tudom mit tegyek, vagy hogyan változtassak így, hogy az alkohol lett a végeztem. Nem akarok igy megorogedni, vagy halálra inni magamat. Én tényleg szeretnék normális lenni, párkapcsolatot, boldog életet, de egyszerűen nem megy. Mert nincs támaszom, nincs senki aki mellettem áll, csak iszok és iszok folytonosan. Anélkül úgy érzem hogy senki és semmi vagyok ha nem vagyok berúgva. Nagyon szeretném ha kapnék pár normális kielégítő választ ekapcsán, mit tudnék kezdeni. És bocsi a sok fölösleges rizsáért. Jelenleg is részeg vagyok, de most a tudatalattim legalább ennyire ösztönzott, hogy segítséget is próbálják kérni, talán ez már haladás...

2020. júl. 23. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ilyen idoszakom, nagyon hasonlo, csak nokent. Nekem kb 1 evig tartott a legrosszabbja, de a kornyezetvaltozas jot tett. Masik varosba koltoztem ahol nem minden ra emlekeztetett. Uj barati kor, plusz csak beszelni rola ismerosoknek is segitett feldolgozni. Megprobaltam csak a rossz dolgokra emlekezni, hogy ne fajjon annyira hogy vege. Egy ido utan visszatert az onbecsulesem, es ugy voltam vele, hogy nem fogok itt szenvedni evekig csak amiatt, amit o tett velem. A sajat eletemre kell koncentralni es celokat kituzni. Arra is szoktam gondolni, hogy a majamnak mennyire nem tesz ez jot. Probalok elmenni itthonrol peldaul parkba, vagy masokhoz, ahol nincs ital es nem eshetek kisertesbe. Ha nagyon hianyzik akkor esetleg kerek egy cidert. Nekem regen az ital ugy szet is mart mindent, hogy mar vizet inni is fajdalmas volt. Ugy gondolom eloszor probalj meg gondolatban valtoztatni, es nem fog ugy hianyozni az ital.
2020. júl. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
haveromnak (20as) egy hónapra elvonóra kellett mennie hogy sikerüljön. párom apjának (50es, több évtizedes függőség) az orvos azt mondta, meghal, ha nem hagyja abba. egyik napról a másikra abbahagyta, egy éven keresztül nem ivott egy cseppet sem. nemrég kipróbált egy gyenge sört, azt mondja már nem érzi azt tőle, amit régen, hogy még, még, még. mostmár tud kulturáltan alkoholt fogyasztani.
2020. júl. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja a 20as haverom is szakítás után csúszott le
2020. júl. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 19 éves koromtól tartott 35 évesig.Hasnyálmirigy gyulladás + májelégtelenség lett a vége.Nem sokra voltam a befejezéstől.Eldönthettem mit akarok (még szerencsére).
2020. júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én több mint 7 hónapja egy korty alkoholt sem ittam.

A titkon,hogy mindig van otthon 100%-os almalé.


Igazából az elmúlt években nem telt el úgy nap,hogy ne ittam volna sört vagy valami mást.


Minden nap munka ittam,aztán az egyik nap 7 hónappal ezelőtt egymagam meló után lényegében ájulásig ittam magamat na másnap jött az elhatározás,hogy zéró alkohol.Nem akarom így leélni az életemet


Az,olyan haverokat akik csak inni akarnak leépítettem.

Úgyhogy csak kitartást.

2020. aug. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!