Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha fáj a bütyköm,...

Mit tegyek, ha fáj a bütyköm, de az orvosok nem akarják megműteni?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.

Olyan fél éve vettem észre, hogy bütyköm van. Elmentem vele az ortopédiára, ahol nem csináltak vele semmit, csak adtak egy lúdtalpbetétet a lúdtalpamra. Aztán elmentem pár hónap múlva egy másik ortopéd orvoshoz, aki azt mondta, hogy fiatal vagyok, és csak 10 fokos szögben van elhajolva a lábujjam, és mivel ezt örököltem anyámtól a bütyköt, így később ugyanúgy visszanőhet.


Mit tegyek? Mi a jó rá? Most hidegvizes borogatást tettem rá. Nem vészes, nincs nagyon elhajolva, de szinte mindegyik cipő bántja a lábam és kényelmetlen. Papucsot nem tudok hordani, mivel az mégjobban bántja a lábamat. Nem fáj a lábujjam, csak ha sokat megyek vagy ha felhúzom. Csak a jobb nagylábujjam fáj, mert bal lábas vagyok, így a jobb lábamat terhelem többet.

Van lúdtalpra gyógytorna papírom, az segíthet?


[link]



#lábujj #bütyök #Lábujjdeformitás
2020. júl. 23. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Az orvos tudja,hogy kell e műteni. Sajna nekem is jókora bütyköm van.
2020. júl. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, naponta ajánlott lábtornát végezni, ez is rendbe hozhatja ha még kicsi az eltérés, és persze hordd a betétet, és csak megfelelő cipőket, szandálokat viselj.
2020. júl. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tényleg nem nagy de látszik hogy piros, tehát be van gyulladva,szóval érthető hogy fáj. A vizes borogatás mindenképp jó, én hideg vízben szoktam aztatni minden nap.

Szerintem a lúdtalp egy külön probléma, bár lehet hogy miatta jobban terhelsz a labfejed belső részére így a butyokre is. Esetleg tudsz csinalni egy képet mennyire súlyos a ludtalpad?

Fura hogy neked fáj a papucsban, mert nekem csak abban nem fáj. Akkor szerintem a legjobb ha sokat vagy mezítláb. Cipokbol próbálj nagyobb, szélesebb méreteket venni, hogy ne nyomják az ujjad.

2020. júl. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 17 vagyok, a tiednel nagyobb butykokkel, ami szinte mindig fáj, és így se hajlandóak megmuteni. Férfi sportcioket hordok, az még úgy ahogy elviaelheto, minden más kibírhatatlan, papucsban meg iszonyú cikinek érzem.

Lehet Pesten mas, de itt vidéken alig van gyerekorvos. A magán pedig drága, és kb az is csak pesten van. Abban bizom, hogy Pesten egyetem mellett fogok tudni dolgozni, és akkor a nyári szünet alatt megcsinaltatom. Te honnan valósi vagy?

2020. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!