Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől remeghet a kezem?

Mitől remeghet a kezem?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve remeg a kezem, eddig nem zavart, de mára már zavaró, bármit csinálok remeg, reggel a legjobban, egy bögrét sem tudok megfogni úgy, hogy ne ömöljön ki az, ami benne van. Gyógyszereket szedek, szedek kalciumot és B-vitamint, de így se lett jobb. Sőt...romlott, az utóbbi 2 hétben görcsöl a kezem, vagyis nem tudom ezt minek nevezik, konkrétán görcsöl, befeszül, és nehéz mozgatni ekkor az ujjaim. Semmivel sem stresszelek többet, ugyanannyit eszem és iszom, mint eddig. Már írnom is nehéz. Kértem időpontot neurológiára, de jövő hónapra kaptam időpontot. Először a dokimat kérdeztem, hogy lehetséges-e, hogy a gyógyszereim miatt remeg, erre azt mondta, hogy nem hiszi, mert akkor már rég jelentkezett volna a mellékhatás, emellett azt is megkaptam, hogy nem normális ebben a korban, megkérdezte iszom-e alkoholt, vagy drogozom-e, ezek közül semelyiket. Mitől remeghet? Illetve mit tudok tenni ellene?

20/l



2020. júl. 24. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
B12 vitamint is fedi a szedek B vitamint? Mert sokféle B vitamin van. Ha nem az hiányzik akkor sajnos csak a neurologus fog tudni segíteni. Egyebként ha odatelefonálsz hogy napi színten romlik talán előbb fogadnak. Mikor forgó szedülésem volt azonnal mehettem. Azzal nem is lehetett volna várni.
2020. júl. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszereket szedsz?
2020. júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én elolvasnám a betegtajékoztatójukat mert lehet az orvos sem olvasta.
2020. júl. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

BioCo B-vitamin komplex forte-t szedek.

Pszichiátriai gyógyszerek, de már 3 és fél éve szedem ezeket, megnéztem a mellékhatásokat, az egyiknél írja, mondtam is az orvosnak, akkor válaszolta ezt, hogy ha attól lenne, akkor már jelentkezett volna korábban a keézremegés.

2020. júl. 24. 22:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát azért ezt meséld el a neurológián is de csak q vizsgálat végén nehogy lerázzanak azzal, hogy pszichés. Majd írd meg ha kiderült az ok.
2020. júl. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocsi de a te asztalodon van az említett vitamin. Hagy ne en keressek rá a tájekoztatójára van e benne b12.
2020. júl. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezen gondolkodtam, hogy csak a végén közlöm. Nagyon sok gondom volt és a pszichére fogták és ki se vizsgáltak.


A B-vitamin komplex, azért komplex, mert mindegyiket tartalmazza.

B1-vitamin (tiamin)

B2-vitamin (riboflavin)

B3-vitamin (niacin)

B5-vitamin (pantoténsav)

B6-vitamin (piridoxin)

B7-vitamin (biotin)

B9-vitamin (folsav)

B12-vitamin (cianokobalamin)

És Kolin-t

2020. júl. 24. 23:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem b12 hiány.

Pedig jó lenne ha elküldenének mri vizsgálatra. Normális orvos azt szokta ilyenkor.

2020. júl. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezt mondjam neki, vagy hagyjam, hogy ő döntsön? Akkor ez neuro probléma lenne?
2020. júl. 24. 23:19
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok biztos abban, hogy nem mellékhatás, de mindenesetre neurológusnak muszàj látnia. Szerintem is hívd fel a neurológiát, hogy romlik és az alapvető dolgokban, mint evés-ivás egyre jobban gátol.
2020. júl. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!