Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fürödtetek/fürödnétek a...

Fürödtetek/fürödnétek a Balatonban?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva megyünk nyaralni Siófokra. Volt valaki közületek mostanában? A Balatonban sokan fürödtek? Egy picit aggódom, mert hát ugye elvileg koronavírus helyzet van... Meg ugye sok külföldi. Mernétek fürödni a Balatonban? A Petőfi Sétány ugyanolyan zsúfolt?


(Normális válaszokat szeretnék, ha bunkó vagy, add ki magadból máshol.)


2020. júl. 31. 16:05
A kérdező szavazást indított:
Igen, fürödnék
Igen, fürödtem
Nem mernék belemenni
Zsúfolt a Sétány
Kihalt a Sétány
24 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem fürödtem már évek óta a Balatonban. De igazság szerint, nem is hiányzik. Meg messze is van.
2020. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Iszonyat sokat kéne fizetniük nekem ahhoz, hogy bármikor is belemenjek!
2020. júl. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap voltunk, rengetegen voltak, a sétányon is. Szerintem többen, mint általában szoktak. Nem is maradtunk sokáig, miután megláttuk, hogy csávó köhögcsél a parton és köpköd össze vissza, a lépcsőre is..
2020. júl. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Minden gond nélkül, de a parton is tartanám a 2m távolságot.
2020. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Biztos én vagyok a fura, de mitől veszélyesebb a Balatonban fürdeni, mint csúcsidőben a tescóban vásárolni? Sok év után jövő hétvégén például pont megyek a Balatonra, de más strandon is voltam már idén. Miért pont a Balaton a mumus?
2020. júl. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A vízben ott úszkálhat a vírus, valaki bele tüsszent, bele pisil, bármi egyéb, nem tud "oda úszni" a másik emberhez? Pl több méterről? Bocs ha hülyeséget kérdezek 😂
2020. júl. 31. 16:52
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
A vízben sem úszkál jobban, mint a levegőben.
2020. júl. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vírus miatt kell most aggódni, hanem az algásodás miatt. Mi Kedden voltunk, 4-en. Mind a 4-ünk tapasztalt valamit ami a vízminőséghez köthető. Nekem begyulladt a szemem, a többieknek meg kiütéses lett a bőrük, illetve hasmenése volt utána a barátomnak.

Többet valószínűleg mostanában nem fogunk menni. Az elmúlt pár évben egyre rosszabb lett minden, egyre többen vannak, egyre nagyobb a drágaság, egyre büdösebb a víz (szó szerint).

2020. aug. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*Jav: nem Kedden, hanem Hétfőn voltunk, az előbb rosszul emlékeztem.
2020. aug. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A megosztott adatok alapján ez a vírus nem képes gazdatesten kívül sokáig élni

-ebből következtetve nem tud a vízben sem, ergo nem tud fertőzni.

A másik kérdés ténylegesen a zsúfoltság, de ha ennyire tartasz tőle, keress egy olyan strandot, ahol kevesen vannak.


Harmadszorra pedig, én nem vagyok nagy fürdőzős, nekem mindegy, hogy tenger/édesvíz/fürdő, nem élvezem különösebben.

2020. aug. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!