Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ugye nem valami komoly okozhat...

Ugye nem valami komoly okozhatja a tüneteimet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kezdeném azzal, hogy az elmúlt időszakban (pár hónapja) sokszor fáj a fejem. A fájdalom típusát nehéz lenne körül írnom, de minden alkalommal egyetlen pont a fejfájás középpontja, és bár általában kiterjed a fejem nagyrészére is, azon a bizonyos helyen messze a legrosszabb. Erősödik tüsszentésre, köhögésre, és nem csak fizikai munkára, de bármilyen mozgásra. Ilyenkor lüktető a fájdalom.

A következő, hogy szintén elmúlt időszakban sokat szédülök, többször volt olyan, hogy elszédültem egy ültő helyemben egy heves beszélgetéstől vagy nevetgéléstől úgy, hogy majd leestem a székről.

Ezeken kívül ami mostanság nagyon idegesít, hogy nem jönnek a szavak a nyelvemre, pedig egyszerű, nap mint nap használatosak, és rengeteg mondatomat rosszul rakom össze, vagy a szavakat rosszul mondom ki, vagy dadogok.

Aztán hihetetlenül könnyen elzsibbadnak a végtagjaim, szinte a semmitől. Néha az arcom is szokott zsibbadni. A szemem is sokat tikkel, sőt néha a combom és a fenekem is szokott...

És nekem persze mi jutott rögtön eszembe ezekről? Hát persze, hogy az agydaganat. Tudom, nem érdemes ezen stresszelni, mert nagyon kevés rá az esély, de azért engem mégis nyugtalanítanak a tünetek. Nem próbálom magamat itt a GYK-n diagnosztizálni, de kíváncsi lennék a véleményetekre, esetleg hasonló tapasztalataitokra.



2020. aug. 1. 22:11
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy 2 alkalommal előfordult nem rég olyan, hogy a szemem előtt villódzást láttam több percig, bármerre néztem, akkor is ha lehunytam a szememet, ha megmaszíroztam, sehogy sem múlt el, csak később magától.
2020. aug. 1. 22:36
 2/27 anonim ***** válasza:
Tényleg távol álljon tőlem,hogy pánikba ejtselek,de ez bizony már lehet agydaganat,a zsibbadás,a tikkelés általában idegrendszer működés zavara miatt lehet,a fejfájás is egyezik,a beszéd zavar is.Ha nem is daganat,még stroke előjele is lehet,de semmiképpen sem bagatelizálhatod el.A legsürgősebben orvos.
2020. aug. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

-Előző vagyok-

Szóval de,sajnos komoly dolog állhat a háttérben.

2020. aug. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Annyi a probléma, hogy 17 éves vagyok, és a szüleim nem tudnak arról sem, hogy vannak ilyen tüneteim (kivéve a fejfájást és a szem tikkelését). Bármit mondok nekik, letudják annyival, hogy biztosan túlreagálom.. Ezért kicsit félek nekik elmondani az aggodalmamat.
2020. aug. 1. 22:54
 5/27 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs semmi komoly, de azért jobb lenne ha elmondanád a szüleidnek és elmennél orvoshoz, biztos ami biztos. Egyébként szerintem a stressz vagy a fáradtság is okozhat ilyeneket.
2020. aug. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen tüneteim vannak már lassan 3 éve. Csináltak két koponya ct-t, kb 20x vettek vért mindenféle laborhoz, tükröztek alul-felül,stb. Sehol sem volt semmi eltérés. Most úgy áll a dolog, hogy 2-3 percig tudok állni, kb ugyanennyit egyhuzamban sétálni, a látásom már kb a nullával egyenlő, random begyullad az orrom, fülem, ínyem, szemem. Teljesen életképtelen vagyok, elköltöttem 2 millát magándokikra, és végül annyival lezárták, hogy valószínűleg túl sokat szorongok és nem mozgok eleget. Hozzáteszem jó kiállású, sportos fiatal srác vagyok, abszolút nem értem a dolgot
2020. aug. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
#6-os, agyvizet is vettek?
2020. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Hatos lehet akár sclerosis multiplex is. De se te se a kérdezőnek nem valami kis megfázás van a háttérben, ilyet már szerintem sima szorongás nem okoz. Nem akarom az ördögöt a falra festeni de simán lehet agydaganat.
2020. aug. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Agydaganat mri-vel kizárható :D
2020. aug. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Én nem mehetek mri-re, csak ha kiszedik a karomból a fémeket, amiben a doki szerint fix, hogy eltörne a vállam + marandó károsodással járna :'] de agyvizet sem vettek, rákérdezek majd, köszi
2020. aug. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!