Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a vöröskeresztn...

Mennyire nehéz a vöröskeresztnél a kötelező elsősegély vizsga?

Figyelt kérdés

12-én lesz a tanfolyam, 18-án pedig a vizsga. Őszintén bevallom hogy eléggé félek (ettől féltem a legjobban). Talán az újraélesztés, stabil oldalra fektetés az még talán megy, viszont a tételes dologtól félek legjobban.


Amugy már minden megvan, már csak az elsősegély hiányzik. Ennélkül a jogsit nem tudom megigényelni.



#jogosítvány #vizsga #elsősegély #vöröskereszt #Okmányiroda, tétel, #Újraélesztés, stabiloldal fektetés,
2020. aug. 8. 11:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem könnyű. Én pont most csináltam meg 2 napja. Előtte 2x átolvastam amit a tanfolyamon tanultunk. A stabil oldalfekvést ugye saját magadon kell majd bemutatni, ezt érdemes otthon elgyakorolnod magadon (bár a lány aki velem együtt volt bent 3x rontotta el és átengedték). Szóval nem kell parázni:D Sok sikert majd
2020. aug. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1



Hogy mutassam meg magamon? Ugye ez egy vicc?

2020. aug. 8. 12:04
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

lófütty, ne aggódj.

a pénz kell nekik, amit befizetsz, a többi nem érdekli őket


azért tanulj - a magad kedvéért. ez a tudás nem fölösleges

2020. aug. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem viccelek. Lefekszel, felhúzod a kezed derékszögbe, a másikat az arcodhoz rakod majd a lábad is felhúzod és elfordulsz oldalra. Nagyon gáz, de sajnos ez van. "Nincs kontakt a vizsga alatt"

2020. aug. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
#2 - manapsag mar nem vicc. Heimlich-et is magadon kell, sot, meg defibrillalhatod is magad, ha ugy adodik. Ez igy koltseghatekony, es Eu-komform.
2020. aug. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem egy hónapja volt. Stabiloldaltfekvést magamon kellett megmutatni,utána a babát újraéleszteni. Húztunk egy tételt,volt a és b része. Sürgetnek,segítenek. Mikor leadod a szemyélyid,vizsga közben írják az eü kártyát.
2020. aug. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én is egy hónapja voltam kb. Biztos függ a helytől, vizsgáztatóktól is, de semmi extra nem volt, kb.lesz.rták az egészet,ami valahol szomorú, de tényleg csak a pénz kellett nekik. Nekünk előtte csak egy 4 órás tanfolyam volt, ott átbeszéltük a tételeket. Maga a vizsga annyi volt, hogy a babát újra kellett éleszteni, húztunk tételt, mikor látta a vizsgáztató hogy az A tétel megy, mondta, hogy akkor a B. Azt is elkezdtem mondani, kb. 3 mondatot hagyott, köszönte, és írták a kártyát.
2020. aug. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát remélem hogy sikerül, mert ettől féltem a legjobban. Már mindenem megvan, már csak az elsősegély van hátra. Nehogy már pont ezmiatt bukjak el mert falra mászok.......



Amugy igaz az, hogy ha valaki elvégzi az elsősegélyt utána már nem kell újra?


Jelenleg motoros jogsim van, viszont majd tervezem pár év múlva a B kategoriát is letenni. Úgye ehhez is kell elsősegély. Na már most ha azt a kártyát ha jól elteszem, akkor ezzel a kártyával a B kategoriás jogsit is megtudom igényelni? Vagy ez a kártya csak egy jogsira jogosít fel, és újra kötelező megcsinálni?


Köszönöm a válaszotokat, igazán hasznosak voltak.

2020. aug. 8. 12:47
 9/15 anonim válasza:
39%
Igen, az jó lesz arra a jogsira is. A tételekre meg felkészülhetsz otthonról is, pl. az SOS Elsősegély e-learningjével. Van vizsgagarancia is (visszakapod a pénzed, ha nem sikerülne a vizsga).
2020. aug. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
En kb 2 honapja voltam, pentek tanfolyam, hetfo vizsga. Egyaltalan nem volt nehez. Stabilba befekszel szepen, baban mellkaskompresszio, a kerdeseket erton tanuld meg, ismerd fel, durva vagy spriccelo verzesnel nyomokotes, ha a beteg sokkos, sokk fektetes, ha lehet akkor talalt helyzetben rogzitesz mindenkit, nyugtatod, mentot hivsz. Jozan paraszti esszel lazan at fogsz menni, a tanfolyamon mindenre felkeszitenek.
2020. aug. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!