Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vírus idején kerülitek a...

Vírus idején kerülitek a személyes kontaktokat?

Figyelt kérdés
Puszi, ölelés, kézfogás

2020. aug. 9. 23:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Nem. Én az egészségügyben dolgozom, ugyanúgy ölelgettem vagy adtam puszit a velem együtt dolgozóknak is.
2020. aug. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

1-es, szép kis példát mutatsz!

Kérdező: nem csak ezeket, úgy egyáltalán a találkozásokat is minimalizálom. Telefonon beszélgetek a barátaimmal, a szabadidőmet pedig a ház és a kert évek óta esedékes munkálataival töltöm. A szúk családban szerencsére jól kijövünk, nem teher, hogy többet vagyunk együtt, mint máskor.

2020. aug. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
2es, nem a példamutatás volt a cél. Én betartottam azokat a szabályokat, amiket előírtak, aki ilyen hozzáállással volt mint te, azoknak nem adtam, nem fogtam velük kezet, nem ölelgettem őket.
2020. aug. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
"Én betartottam azokat a szabályokat, amiket előírtak" - más sem folyik a csapból már egy fél éve, hogy tartsd másoktól a távolságot, és hanyagold a puszit, ölelést, kézfogást stb.
2020. aug. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
1. Neked nem kéne egészségügyben dolgoznod ilyen hozzáállással. Nyilván a közvetlen család férj gyerekek marad a testi kontaktus. De másokkal nem. Mondjuk nekem ez megváltás mert amúgy is rüheltem a pusziszkodást. Inkább szanadtéren találkozunk és tartunk távolságot.
2020. aug. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jó gáz vagy 1.
2020. aug. 15. 13:10
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

Ennek a nagy tömeghisztériának ez az egyik qurvanagy átka; az amúgy is elmagányosodott társadalomnak tovább rontja az esélyeit. Zárkózz be, takard el az arcod (nem látszik a mimika), ne fog kezet (csökken a másokba vetett bizalom) ne öleld meg a barátaidat, rokonaidat (a testi kontakt hiánya) stb.

A másik, amiért még baromi nagy árat fogunk fizetni (pontosan az egészségünk romlásával), hogy nyakló nélkül fertőtlenítünk mindent, pusztítunk el a környezetünkben MINDEN mikroorganizmust.

2020. aug. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7 butaság. Ez egy átmeneti állapot. Fel kéne fogni hogy világjárvány van és felelősséggel tartozol másokért is akik esetleg belehalnának ebbe a betegségbe ha elkapnák. Akikkel egy háztartásba élsz azokkal nyugodtan ölelkezhetsz amúgy is megfertőznétek egymást ha valaki elkapja. Ezen nem múlik. Én nem pl nem érzem hogy kevesebbe lenne a fizikai kontaktusom. Sőt sokkal több embert ismertem meg a kijárási alatt online bulikban meg random szerveződött csoportokban amikből élő kapcsolatok lettek/lesznek. Alkalmazkodni kell a változásokhoz. Aki nem tud az "megdöglik" a természetben sem a legerősebb él túl hanem az amelyik a legjobban tud alkalmazkodni. Távolságtartás meg maszk miatz cirkuszolni szánalmas dolog. Mikor háblrú volt évekig semmit nem tudtak egymásról barátok, rokonok. Lehetőségek sem voltak és sok helyen élelem sem. Túl nagy a cirkusz kis kellemetlenségek miatt.
2020. aug. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Alkalmazkodni kell a változásokhoz. Aki nem tud az "megdöglik" a természetben sem a legerősebb él túl hanem az amelyik a legjobban tud alkalmazkodni.

------

Aláírom. De alkalmazkodni nem úgy kell, hogy eszközökkel védjük meg magunkat. Ha te nem tudsz úszni, és csak csónakkal tudsz átkelni egy folyón, mit csinálsz majd, ha kilyukad a csónak?

A példabeszéded egyébként sem oké, mert nem a körülmények változtak, hanem mi változtunk. Mi vágtuk haza az immunrendszerünket annyira, hogy egy szaros kis vírustól reszketünk, mint a nyárfalevél. Vírusok mindig is voltak és lesznek. Nem kipusztítani kell őket, hanem megtanulni velük élni.

2020. aug. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó sajnos nem sokat tudsz az immunrendszerről sem a működéséről. A példád pedig nem jó. Vírusok ellen sajnos nem tudod másképp megvédeni magad csak védekezéssel. Ami jelenleg a maszk, a távolságtartás és a kézmosás. A C vitamin nem véd meg és az esti futás sem. :( Ez van.
2020. aug. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!