Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A jogosítványhoz kötelező...

A jogosítványhoz kötelező elsősegély vizsga letételéhez elegendő az e-learning, vagy szükséges gyakorlati tanfolyam elvégzése is?

Figyelt kérdés

2020. aug. 13. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs előírva tanfolyam. De nem fogod tudni bemutatni a gyakorlati feladatokat
2020. aug. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, de ajánlott. Itt tudom, mindenki azzal fog majd jönni, hogy hát neki meg a társának meg a szomszédnak is sikerült elsőre anélkül, de ezek alapján akkor valahogy szinte senki se bukna meg és a tanfolyamok se mennének már...

Én akkor hagynám csak ki a helyedben, ha van valaki, aki tud rendesen segíteni a gyakorlati fogásokban, pl eü dolgozó.

2020. aug. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2020. aug. 13. 17:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ezt a vizsgát nem kötelezném.Erre is születni kell.

Ha netán én velem ilyen történne,csak a bajt okoznám.

Sőt,talán engem is újra kellene éleszteni.

Én úgy gondolom,az okosok túl lihegték ezt is .

2020. aug. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az “okosok” azért “lihegték túl”, hogy ha te bár már előre hisztizel ugyan, de legalább rajtad tudjon valaki segíteni, ha rászorulsz 🤦‍♀️

Arról nem is beszélve, hogy pl a nyomókötés, Heimlich fogás megtanulásával éppenséggel a párod vagy a gyereked életét is megmentheted, ha mondjuk durván megvágja magát vagy lenyel valamit.

2020. aug. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A szabályzat szerint teljesen mindegy, honnan készültél fel, nem kell bizonyítanod, csak tudd.

E-learningből fel tudsz készülni, de nem mindegy, melyikből. Van olyan e-learning, amiben kb csak cikkeket egymás után pakoltak és azt mondják, hogy e-learning. Viszont van olyan, ami főleg videókból áll, és mindent megad neked, hogy átmenj - kidolgozott tételek, összefoglaló, vizsgatippek, teszt, stb. (pl. SOS Elsősegély - nem véletlen, hogy tele vannak jó véleményekkel, és be merik vállalni, hogy visszaadják a pénzt ha nem mennél át). Ha azt nézed, van egy csomó előnye az e-learningnek (megnézheted akárhányszor a videókat, akkor és annyit tanulsz ahol, amennyit akarsz, annyiszor töltöd ki a tesztet ahányszor akarod, stb.). Az is tévhit, hogy a gyakorlati dolgokra nem lehet e-learningen felkészülni. A két dolog, amit kérnek vizsgán gyakorlatban, a stabil oldalfektetés és az újraélesztés. Stabil oldalfektetést ráadásul a járvány miatt magadon kell megmutatnod vizsgán - miért ne tudnád otthon gyakorolni. A másik, újraélesztés, ott még nem is kell a vírus miatt befújás. Tehát amit abban legjobban tudni kell, az a dolgok sorrendje, amit otthon a levegőben is ugyanúgy el lehet próbálni, a mellkaskompressziókat meg pl. egy párnán. Remélem tudtam segíteni.

2020. aug. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az SOS Elsősegélyhez van hozzáférésem. Ha tényleg csak a stabil oldalfektetést és az újraélesztést kell gyakorlatban bemutatni, akkor szerintem bőven elég lesz az e-learning. :) Köszi!
2020. aug. 14. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!