Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ember tényleg megőrül ha...

Balasa Bence kérdése:

Az ember tényleg megőrül ha nincs kihez beszélnie?

Figyelt kérdés
2 nappal ezelőtt nosztalgiából megnéztem a számkivetett című filmet, elgondolkodtam rajta ha nem lett volna a szerencsétlenül járt Chuck Noland mellett jó barátja" Wilson, akkor megőrült volna a szigeten?

2020. aug. 15. 18:14
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem a filmben azért is van így bemutatva, mert kilátástalan volt a helyzete és a normális/jó életből lett "kiragadva". Szerintem, ha szimplán csak nincsenek barátai/családja az embernek és egyedül él, akkor nem őrül meg, inkább csak boldogtalan lesz. Bár ez is ember függő. Társas lênyek vagyunk, legalább haverok kellenek, hogy legyen értelme az életünknek.
2020. aug. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

értem, viszont én a filmben felvázolt helyzetre keresem a választ:

egy egyszerű ember egy balesetet követően lezuhan egy szigetre egyedül.

ez teljesen reális.

2020. aug. 15. 18:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nem "őrül meg" az ember a magánytól, hanem szinplán csak szomorú lesz tőle.

2020. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
91%
Erre még régen voltam emberkisérletek is, és nagyon úgy néz ki, hogy az ember ténylegesen hajlamos beleőrülni a magányba.
2020. aug. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Embertől függ. Vannak, akik remeteként éltek/élnek egyedül a nyüzsgéstől távol és semmi bajuk, vannak, akik szeretik az egyedüllétet, vannak, akik nem bírják. Nem minden ember egyforma, de az ember társas lény, az emberek többségének szüksége van társaságra, anélkül depressziós lesz, vagy akár meg is őrül.
2020. aug. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

az emberek többségének szüksége van társaságra, anélkül depressziós lesz, vagy akár meg is őrül"



ezt kerestem

2020. aug. 15. 19:29
 7/9 anonim válasza:
Ha kimondottan olyan helyzetre gondolsz, mint ami a filmben van, akkor is, teljesen reális lehet, ha valaki megőrül, mert lelkileg nem bírja a helyzetet és ez szinte biztos, hogy végül öngyilkosságba torkollna.
2020. aug. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"az emberek többségének szüksége van társaságra, anélkül depressziós lesz, vagy akár meg is őrül"


ezt kerestem"


Kérdező! Minek teszel fel egy kérdést, ha egy konkrét választ vársz, ill. tudod h csak azt a választ fogadod el?

2020. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem, csak ez a válasz számomra ami a legpontosabban válaszol a kérdésemre.
2020. aug. 16. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!