Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyógyszertárban dolgozó...

A gyógyszertárban dolgozó gyógyszerészek hogy tudják kiolvasni a kézzel írt recepteken lévő szöveget? :)

Figyelt kérdés

2020. aug. 17. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
És ki a hibás, ha valamit félreolvasnak?
2020. aug. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Van néhány orvosi írás elemzés/kiolvasás órájuk. Ezeken az órákon tanítják meg őket rá.
2020. aug. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ez valami titkos írás?!
2020. aug. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a latin titkos meg az adagolas akkor igen😂

De ma mar van egy eszt nevu rendszer amit felhokemt emlegetnek...ugyhogy ha nem tudjam kiolvasni a papiron akkor ott van elottuk szamitogepen. Ugyhogy ne aggodjatok nem fogjak elrontani.

2020. aug. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Most már könnyen kiolvassák a rendszer segítségével, de mi volt régen, mikor számítógép se volt még?
2020. aug. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már nincs kézzel írott recept, régebben velem előfordult, hogy egy influenzára felírt tabletta helyett hátamra való krémet kaptam a gyógyszerésztől, mivel helyettem más hozta haza, így ő elfogadta.
2020. aug. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanulunk grafologiat, egy ora erejeig is. Csak ismerjuk az osszes gyogyszer nevet, innen tudjuk. Ha elofordul gyogyszercsere, es az orvos nem erheto el telefonon, akkor az a gyogyszeresz hibaja, ilyenkor teritesmentesen kicserelheto a gyogyszer. Tovabbra is vannak hagyomanyos kezzel irt receptek is egyebkent. :)
2020. aug. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Én inkább azt nem értem, az orvosokat miért nem büntették még szénné, hogy macskakaparással írnak? Végül is mi baj lehet, nem igaz? Legfeljebb gyógyszercsere lesz, mint az előző lazán megjegyezte, aztán esetleg ettől feldobja a talpát a beteg.

Agyon-vissza van bástyázva már évtizedek óta, hogy milyen a recept formája,ki jogosult megírni, mik a kódok, elnevezések, aláírás, pöcsét, anyámtyúkja, erre a legfontosabb meg arab írással kerül rá, szánalmas.

2020. aug. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!