Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Utóbbi időkben időnként elég...

Utóbbi időkben időnként elég nehezen alszok el, akár több órát is vergődök álmatlanul az ágyban. Mi lehet az oka ennek?

Figyelt kérdés
Elalvás előtt igyekszek megfelelő körülményeket teremteni az alváshoz. Szobám tetőtérben van, nyáron felmelegszik eléggé de van légkondi, igyekszek jól lehűteni. De a probléma nem is csak nyáron lép fel, bár akkor a leginkább. Vacsorát lefekvés előtt kb. 2 órával eszek, igyekszek nem túl sokat. Eléggé rá vagyok mondjuk feszülve az alvásra hol jobban hol kevésbé, le is fekszek időben, kora este aludni, valamikor könnyen megy és felkelek hajnali 4 környékén, máskor meg majdnem éjfélig szenvedek, mert az istenért se tudok elaludni. Akkor se, amikor álmos vagyok. Ilyen estéken mi lehet a bajom? Lehet igazából valami egészségügyi probléma miatt nem tudok elaludni ilyenkor órákon keresztül? Mert amikor ez van, akkor eléggé puffadok is sokszor, és wc-re is többször ki kell mennem, meg hajlamos vagyok totál leizzadni az ágyban.
2020. aug. 23. 07:50
 1/3 anonim ***** válasza:

- Nem mindegy, hogy mit eszel. Ha este csípős ételt eszel vagy nehezen emészthetőt, akkor: akkor ébren leszel nagyon sokáig. A szervezetedet vagy élénkíted vagy leterheled.

- Ezenkívül tapasztalatom az, ha a monitort nézem közvetlen alvás előttig, akkor kell még 1 óra, hogy elaludjak. Ha már legalább 30p-cel alvás előtt nem nézel, érezhető a különbség.

laptop, tv, tablet, TELEFON (ágyban nyomkodva) - teljesen mindegy, hogy melyiket használod, meg az is mindegy, hogy f.lux nevű programot használsz-e. A szemed azt a jelet kapja, hogy világos van.

Engem mondjuk a horkolás kikészít. Képtelen vagyok tőle aludni (még a legkisebb dörmögés is zavar), no meg, ha beszélnek a szomszédban vagy halkan zúgatják a tv-t.

2020. aug. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én általában hamar el tudok aludni, pedig előtte még a laptopot nyomom. Ez szerintem mindenkinél egyéni.

Nagy ritkán fordul elő, hogy órákig nem bírok elaludni, de annak mindig más oka van. Legutóbb pl. hőség volt, és akármit csináltam, nem ment az alvás hajnali fél 4-ig. Akkor dőltem ki a fáradtság miatt, mert egyszerűen nem voltam fáradt, vagy nem éreztem magam annak.


1-es, horkolás és a szomszéd tévéje ellen szerezz be füldugót. Nekem bevált, főleg a mostani időszakban, amikor a hosszú hétvége miatt kb. minden éjjel buli volt a tóparton. Úgy aludtam, mint a bunda, mivel engem is zavar az ilyen.

2020. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Használok füldugót, de a falak vékonyak és a hallásom nagyon jó (sajnos?).

Laktam olyan környezetben, ahol éjjel-nappal zenebonáltak drogosok. Vártam a reggelt, hogy járműre szállva aludjak. Néhányszor jobb is volt ott.


Érdekes, amit írsz, hogy hamar el tudsz aludni képernyő nézés után is. Jó lenne, ha átadnád azt a képességed. :D

2020. aug. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!