Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jogosítványhoz szükséges...

Jogosítványhoz szükséges orvosi vizsgálat hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, a nyáron elkezdtem a kresz tanfolyamot, nemsokára a vezetést is. Most szóltak, hogy el kell mennam a háziorvoshoz, hogy meglegyen az egészségügyi papírom. Hallottam már olyan szörnyűségeket, hogy kell vérvétel meg hasonlók, ez igaz? Nagyon tű fóbiám van...

Tehát valaki el tudná röviden mondani, mire számítsak?

(B kategória)



2020. aug. 27. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vérvétel nincs. Szemvizsgálat, vérnyomásmérés, és egy pár kérdés.
2020. aug. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Már mintha lenne alvásvizsgálat is.
2020. aug. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szemvizsgálat,vérnyomás.

De néhol van+ színtévesztés és alvásvizsgálat is.

2020. aug. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Nálunk a beiratkozáskor kellett a papír! Szúrni nem fognak. Amit fent írtak, arra lehet számítani. Esetleg elküld a házidoki vérvételre, ha régen voltál már.
2020. aug. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy milyen vizsgálat van, azt a háziorvos dönti el. Általában nincs vérvétel, de ha olyan betegség, panasz, tünet van, amikor komolyabb betegség gyanúja merül fel, akkor az orvos kérhet vérvételt, ekg-t, szemészeti vizsgálatot, stb.

Ha nincs semmi gyanús a jelentkezőnél, akkor vérnyomásmérés, látás vizsgálat történik csak.

2020. aug. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem úgy zajlott, hogy bementem, mondtam, mit szeretnék, mire a doki: X ezer Ft lesz, szemüvege van? Van. Jó akkor szemüveget beleírjuk, köszönöm, viszontlátásra...

Normális helyeken látásvizsgálat (táblaolvasás, színtévesztést ilyen képekkel ellenőrzik), vérnyomásmérés van azért. Vérvételről még nem hallottam sosem.

2020. aug. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem ekg is volt, de csak mert a rendelő akkor kapott egy hordozható EKG-t, és ha már ott voltam, rámtették, mert minden korosztályból kell hogy eredményt küldjenek be.

Egy bácsival akkor diskurált erről az asszisztens nő. Ő volt a következő.

Ettől az EKG-től megijedtem, mert akkor nem tudtam, hogy miért kell.

Fel is ment 130 fölé a vérnyomásom. A doktornő 5 perc után újra mérte, akkor 104 volt. Azt mondta, nincs semmi bajom, ha 5 perc alatt ennyit csökkent magától.

2020. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!