Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okoz túlságosan lágy...

Mi okoz túlságosan lágy székletet?

Figyelt kérdés

Nem elég kemény, ami kijön, ráadásul nagyon nehezen, több hullámban tudok csak megszabadulni tőle. Próbáltam már mindenféle diétát, ettem probiotikumot, de semmi eredmény. Fájdalom vagy egyéb tünet nincsen, csak baromi kényelmetlen, hogy hosszú perceket kell a vécén tölteni minden alkalommal.

Ami feltűnt, hogy ha este megiszom pár sört, akkor javul másnap a helyzet - de nyilván nem szeretnék minden nap alkoholt inni emiatt.


2020. aug. 31. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az elfogyasztott ételek, italok lehetnek a kiváltó okok. Meg kell figyelni, előző nap mit ettél, ittál, és azok alapján tudsz közelebb jutni a megoldáshoz.

Pl. lehet hogy a tejre, tejtermékekre vagy érzékeny, de hasonló tünetet okozhat, ha pl. túl zsíros pörköltfélék, másnál a csípős kaja, nem vagyunk egyformák.

Kezdj el vezetni egy étkezési naplót, benne: reggeli, ebéd, vacsi, stb. De ha a tünet már szinte elviselhetetlen mértékű, mindenképpen orvoshoz kell vele menni.

2020. aug. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is kaja naplót vezetek. Nekem intolerancia teszten tejre pozitív értek jött ki, azóta tejfehérjét kerülöm, de elmegyek rendes gasztróba is biztos ami biztos. Ugyanez van nálam, alkalom adtán visszatérő lágy/laza széklet.. Kell nézni ételallergiát, vérképet, de valami gomba vagy baktérium is okozhat ilyet.


De én pl. rájöttem ,hogy a fűszeres/csípős kajátktól mindig ez van nálam napokig szóval nem tolerálja a hasam, még a kicsit sem. De érdemes azért utánajárni, pedig félek a gasztrótól mint a tűztől :D

2020. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!