Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Legjobb probiotikumok?

Legjobb probiotikumok?

Figyelt kérdés
Bőrproblémák okán, ~ibs. Tej-,lisztérzékenység elvileg nincs.

2020. szept. 3. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Bőrprobléma miatt szednél probiotikumot? Még ilyenről nem hallottam. Milyen bőrprobéma, ha nem titkos? Jutavit féle probiotikum nekem bevált ár/érték arányban teljesen jó. Persze biztos van jobb is, de az jóval drágább is.
2020. szept. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Joghurt, savanyú káposzta
2020. szept. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

[link]

Még nem próbáltam, de aki használta azt mondta energikusabb azóta mióta szedi.

2020. szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy mit ne. BIOKULT probiotikumtól kórhazba kerültem. Normafloretól is felfordult a gyomrom. A jutavit legalább nem ártott. Változást nem tapasztaltam. Az infektológián azt mondta az orvos, hogy átverés az összes. Joghirt fermentált termékek és csicsóka zabpehely és egyéb rostos dolgok tapanyagnak.
2020. szept. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ja és bőrproblémára inkábn cinket szedj betakarotint meg E vitamint. Mert a probiotikum nem fog segíteni.
2020. szept. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Ignis Subdialis ***** válasza:
54%

Nagyon is jogos a bőrproblémák mögött emésztőrendszeri hátteret sejteni! Különösen ha gyulladásos jellegűek a panaszok vagy váratlanul alakultak ki, de még egyértelműbbé tehető az összefüggés, ha étrendmódosításra változnak a tünetek!

Mivel a probiotikum - bár rengeteg kutatás irányul rá - egy viszonylag friss téma, egyrészt a választék se túl nagy, másrészt meg még nem egészen világos, hogy mire mi jó. Annak utánanézhetsz, hogy az IBS/Crohn/CU tünetegyüttesre mely törzsek bizonyultak hatásosnak, majd érdemes ilyen összetételű terméket keresni.

Ezen felül ami fontos egy probiotikumnál: minimum 5 milliárd egyed (CFU)/adag, de krónikus tüneteknél ez még jobb, ha minimum 20-50-100 milliárd - a súlyosságtól függően.

Sajnos ilyenből nincs nagy választék Magyarországon, a Yiya LGG 46 milliárdos és NOW Probiotic-10-nek van 25/50/100 milliárdos kiszerelése is. Az alacsonyabb dózisúak közül a Béres még a csak-csak verzió az 5 milliárdos adagjával, illetve #4-es kedvence, a BioKult is említésre méltó, bár ebben csak talán 2 milliárd van, de 14 törzsből. Ez az, amit a legtöbbször ajánlanak a gasztroenterológusok, hozzátéve, hogy napi 6-10 szemet be kell szedni és eléggé borsos ára van. (És természetesen mint látjuk, kórházba is lehet tőle kerülni, leginkább persze úgy, ha véletlenül csomagolással együtt eszed meg a terméket.)

2020. szept. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
6. Nem viccből írtam nagyon beteg lettem a biokultól. Fejfájás, émelygés, láz, hasmenés az csak enyhén, de aztán elkezdtem ájulni. Felkelni alig bírtam az ágyból estem össze. Végül bevittek a bakterológiára és ez derült ki.
2020. szept. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Ignis Subdialis ***** válasza:
53%

#7 - igen, mindenhova beírod ezt a "reklámot", de azért kíváncsi lennék, hogy

1) Az orvosod szerint is ez az "átverés" probiotikum állt a tüneteid hátterében?

2) Ha igen, bejelentette az OGYÉI-nél, mint mellékhatást? (Merthogy neki kéne bejelentenie, de ha ő nem teszi meg, akkor neked.)

3) Az OGYÉI vizsgálata is megállapította, hogy a tüneteid a szerhez köthetőek?

Az meg csak nocomment kategória, hogy egy x terület szakorvosa egy kijelentéssel áthúzza y terület szakorvosainak a saját területükön való tapasztalatát és ajánlásait.

2020. szept. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%
Miért olyan rohadt hihetetlen, hogy attól a probiotikumtól lett rosszul? Én köszönöm neki az infót, azt a fajtát egész biztos nem fogom szedni!
2020. szept. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

8. Most írtam ezt le először. Tehát nem értem 1 kommentből, hogy lett "mindenhova". Nekem semmi érdekem nincs abban, hogy lehúzzam ezt a terméket. Nem ajánlottam helyette másikat sem, hogy az a tuti. Hétköznapi vásárló vagyok aki így járt és a velem történteket osztottam meg. Aki akar tanul az én káromból mindenki más azt csinál amit akar. Egyébként a Szent Lászlóban voltam és igen mondta az orvos, hogy ez volt az ok. És azt is hozzá tette, hogy semmilyen kutatás nem bizonyítja a probiotikus készítmények jótékony hatását. Az vegyen ilyesmit akinek sok kidobandó pénze van a kíserletezésre. Ha bélflórát akarok építeni egyek joghurtot, savanyú káposztát erjesztett dolgokat és rostot meg inulint tartalmazó ételeket. Azóta nem vásároltam probiotikumot.

Képzeld nem tettem bejelentést sehova mert nem volt kedvem ezzel foglalkozni. Az orvos meg tehetne az összes ellen de nyilván van jobb dolga mint a gyógyszer gyártókkal való hadakozás. Neked viszont szomorú, hogy nincs jobb dolgod mint a kötözködés. Talán te vagy a termék gyártója? Vagy csak szimplán ide jársz okodkodni, kötözködni?

2020. szept. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!