Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kellene tudnom az egészség...

Mit kellene tudnom az egészséges életmódról?

Figyelt kérdés

Naponta sportolok, be melegítek, általában 3 km-t futok, de van, hogy többet is, illetve ugyanennyit sétálok és biciklizem is (naponta) és fitnesz súlyzok. A hasat szeretném egy kicsit formásítani, minden nap edzek rá, továbbá hetente legalább 2x vagy Jumpstyle vagy DnB re ugrálok egy kicsit, van, hogy csak ugrókötelezek.

70 kg voltam, miután megszüntettem a cukor zabálást és a pékségi dolgokat (gabonákat) (nem eszem kenyeret sem, sehogy) a tornák után 60 kiló alá mentem, (3 hónap alatt). Fel vásároltam egy halom lehet, hogy nem is kellő vitamint, csak, hogy nehogy valami bajom legyen.

Minden nap a mobilom és az okos órám szerint elégetek 800 kcalt. Na, és itt kezdődik a gondom, hogy nem tudom mi is az a kcal, mennyit kell abból emlegetni, illetve, hogyan táplalkozzak.

Mik az egyszeresen és a többszörösen telített zsírsavak, fontosak, mennyit kell fogyasztani belőlük?

Mik az egyszerű és összetett szénhidrátok, fontosak, mennyit kell fogyasztani belőlük?

Mi az energia, fehérje, glikémiás index, zsírok, rostok?

Mi a fontos mit tartalmazzon egy étel?

Miből álljon egy reggeli, ebéd, vacsora?

Esetleg nasi, ha fér bele.

Gyümölcsök? Fogyasszak? Mikor?

Tejes termékek - sajt, joghurt, túró?

Vaj - csak a tehén vaj?

Állati zsír vagy olaj?

Étel receptekre is kíváncsi lennék,

És mindenre ami fontos, de nem kérdeztem, mert valószínű, hogy nem is tudok róla, nem hallottam még róla.

Köszönöm szépen azoknak, akik megválaszolják! :)



2020. szept. 4. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon túltolod, amit csinálsz biztos nem egészséges, ha 3 hónap alatt 10kg-ot fogytál. Mozgásban és táplálkozásban sem.

pld. Kalóriabázis, vagy Yazio segítségével meg tudod határozni a kalória szükségleted, ideális súlyod, és tudod vele a tápanyag szükségleted, mozgásod is követni.

Az, hogy mi egészséges, azt 100 féle elv szerint lehet meghatározni. A szervezetednek -e szerint szénhidrátra, fehérjére és zsírra van szüksége, az arányok változhatnak a különböző táplálkozási trendek szerint. Ami biztos, hogy egészséges, a zöldségek, érdemes minden étkezés részeként fogyasztani, illetve megfelelő fehérje bevitel, pld. hús, hal, tojás, túró, sajt, hüvelyesek, szója, szejtán formájában az allergiák, étkezési preferenciák függvényben. A szénhidrát/zsír arány amivel szokás játszani.

Ami nem jó, az a feldolgozott élelmiszerek, hozzáadott cukrok; legalábbis érdemes minél kevesebbet fogyasztani, de hosszútávon olyan étkezést kell kialakítani, ami nem zár ki semmit, hogy tartható legyen.

Napi 1 óra mozgás egészséges, nem kell túlzásba vinni, de ha izmosodni szeretnél, akkor azt pihentetni is kell, inkább váltogasd a különböző napi sportokat.

Étkezés, ezek csak példák, teljesen egyéni szokásokhoz lehet szabni, csak egészségesebb hozzávalókat, arányokat, elkészítési módokat kell keresni.

R. zabkása gyümölcsökkel/rántotta/1 szendvics zöldséggel tk. kenyérrel

Nasi: Gyümölcs

E. natúr sült hús, párolt zöldség, barna rízs/húsleves, zöldbab főzelék/ rántott csirkecomb, vegyes saláta

Nasi: Kevés mandula (egyéb olajos mag)

V. túrókrém/sajt, sonka/avokádó zöldségekkel 1-2 szelet pirított barna kenyérrel

Az, hogy mi mennyi kalória és neked mennyire van szükséged, azt a fenti alkalmazásokkal tudod számolni, érdemes a jelenlegi étkezési szokásaidon tesztelni, hogy tudd, hogy mit kell változtatni.

2020. szept. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok így is egy regényt írtam, és nem válaszoltam gyakorlatilag semmire érdemben, bocsi, de ez rengeteg és nagyon összetett kérdés.
2020. szept. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, most egyenlőre tartom a súlyom, de igazából csak a felesleg távozott rólam, mert én vékony voltam, csak, hát hirtelen felszedtem pár éve a seggemre, combomra, csípőmre, főleg a hasamra, vagyis szétszórva mindenre, és ezt sikerült ebbe a 3 hónapba leadnom. De főként a megfelelő táplálkozásra figyelnék, mert tornánál már kezdem érezni, hol a határ :)
2020. szept. 8. 00:20
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyetlen válaszoló, le töltöttem a Yazio alkalmazást, sokkal világosabbá vált minden így! :)
2020. szept. 8. 23:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit!
2020. szept. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!