Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vérplazma adás fájdalmas?

Anonimusvarilius kérdése:

A vérplazma adás fájdalmas?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Gondolkoztam rajta hogy néha (havi 2-3 szor) eljárjak vérplazmát adni. Mik a vélemények? Fáj? Utána rosszul lét előfordul? Mennyi pénzt lehet kapni érte?


18/F



2020. szept. 7. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem azt ritkábban lehet adni. Nem sok pénzt,de ugye ez mindegy is mert jószándékból tesszük,nem pénz miatt. Picit jobban fáj mint a rendes véradás. Előfordul rosszullét,mint a rendes véradásnal.
2020. szept. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 AndrejjaMarijann ***** válasza:
75%
Rendszeresen adok plazmát. Most emelt pénz van, ahol én adok, 8 ezer ft, ez félig utalvány, ha a juttatás érdekel. Vastag a tű, mert a véredet visszaadják, a plazmát kiveszik belőle. Általában 3/4 óráig tart. Én gyenge leszek tőle,még másnap is. Nagyon sok krónikus betegen segíthetsz vele. Ne szívj, ne igyál, ha plazmát adsz, nagyjából ennyi.
2020. szept. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 AndrejjaMarijann ***** válasza:
70%

Jaj, igen, egy héten egyszer szoktam adni. Ez így körülbelül átlagos és engedélyezett.

Aki meg azt se tudja, mi van, az ne szóljon hozzá.

2020. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Azt hiszem hivatalosan 3 naponta lehet de az ott dolgozók is inkább heti egyet ajánlanak. Az fáj ahogy behelyezik a tűt utána hamar megszokod.

Én eddig egyszer voltam, de nem sikerült az adás mert elromlott a gép nálam és benne marad 4 dl vérem amit nem adhattak vissza fertőzésveszély miatt. Nem lettem rosszul tőle úgy hogy szerintem egy sikeres adás után sem lesz bajom (ez valószínűleg ember függő) , ellenben 2 hétre eltiltottak hogy utána se legyen bajom szóval azért figyelnek az emberre, (ja és 12-őt kaptam érte mert nem az én hibámból nem sikerült).


Az a lényeg hogy igyál előtte sokat, és még az előtte való nap se egyél semmi zsírosat vagy olyat ami megfestheti a plazmád (pl soook cégla), de mindenről beszámoonak ha elmész egy alkalmasságira ott plazmát nem csak egy kisvért vesznek vizsgálni és legalább megismerkedsz kicsit a környezettel és ugye az alkalmasságival nem kötelezed el magad meg semmi ha utána úgy döntesz nem akarsz adni akkor szimplán csak nem mész el többször. (és igen már az alkalmasságira is adnak vmennyit)


Hozzá tenném még pluszban ha már szóba jöttek a juttatások barátom legutóbb 17-et kapott a negyedik adására és ha végre túl leszek az első sikeres adásomon utánam is kap még valamennyit mivel az ő barátkártyájával regisztráltam. Szóval ha ismersz valakit aki plazmázik attól kérj ilyen kártyát mert ez neki is meg neked is pluszt jelent.

2020. szept. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!