Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek az egyedi gyomor...

Travis83 kérdése:

Mit tegyek az egyedi gyomor problémámmal?

Figyelt kérdés

Már vagy 10 éve kezdődött. Eleinte enyhe, majd erősebb reflux kínzott. Most azonban már gyakran fáj, amikor ételt nyelek. Fáj, ha böfögök. Ha vizet iszok, akkor jobb, de ha tovább eszek, ismét előjön.


Van amikor nincs semmi gond és nem fáj semmi. Egyébként különböző, sokszor teljesen ártalmatlan ételek nyelésénél is fáj. Utána gyakran felpuffad a hasam és gázok kínoznak lentről-fentről.


Nemrég voltam gyomor és bél vizsgálaton. Endoszkóp és béltükrözés is volt. Semmi konkrétat nem találtak. Azt mondták ne egyek olyan ételt amitől fáj, de ez nem megoldás, hiszen bármitől fájhat, máskor meg semmitől. Nagyon sokat szenvedek ettől a problémától.


Abban reménykedem, hogy valaki már járt hasonló cipőben és tud mondani valami hasznosat. Gondoltam már arra is, hogy természetgyógyászhoz megyek, ők talán tudnak segíteni. Az biztos, hogy sok gyomorsav is van, de valami más is.


Próbáltam savlekötőt szedni, de rosszul voltam tőle. Szinte már kétségbe vagyok esve. Most pedig két napja erős éhség gyötör, pedig nem változtattam semmin. Ugyanúgy és ugyanannyit eszek-iszok, mozgok-lustálkodok.



2020. szept. 11. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi egyedi. A nyelőcsöved fel van maródva vagy a savtól vagy a savgőztől. Az erős éhség a sok savtól van.
2020. szept. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha refluxod van, kellene valami savlekötő, protonpumpa-gátló gyógyszer, mert anélkül elhiszem, hogy kellemetlen.

Lehetséges ok lehet a gluténérzékenység, tejcukor, tejsav érzékenység. Ki kellene tapasztalnod, ha kb. egy hétig ezeket felváltva kihagyod, jobb-e a gyomrodnak.

2020. szept. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 14 éve derült fény a refluxomra.

A savlekötők sz€rt sem érnek csak a protonpumpa gátlók,de attól tönkre megy az ember.

Elsőnek igaza van valószinű fel van maródva a nyelőcsöved is.

Nekem ami bevált és több mint 10 éve használom az a salvus viz.

Apukám ajánlotta.

Csináltam egy kúrát,mint ahogyan a palackon irják utmutató ként aztán a vizet vagy a szódát vagy az ásványvizet “felütöm” egy kis salvussal és úgy iszom.1L viz 1dl salvus.

Ez nekem segit.

Nagyon ritkán van azóta savam,hogy a torkomban is érezném a marást,de akkor iszok gy nagy korty salvust és meg is oldja a problémát.Ez általában nagyon fűszeres ételek vagy főzelékek itán van.

De csak ritkán.

Én megpróbálnám a helyedben.

Mióta salvusozom nincsennek fájdalmaim,előtte minimum évente 2-3 alkalommal gyötörtek az általad emlitett panaszok.

2020. szept. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#1: Ezt is vizsgálták és nincs felmaródva.
2020. szept. 11. 14:40
 5/5 A kérdező kommentje:
#3: Nekem szerintem nincs ilyen mértékű savprobléma. Soha nem érzek savat a torkomban, de még a mellkasomig sem nagyon jön fel.
2020. szept. 11. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!