Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állandóan folyik az orrom,...

Állandóan folyik az orrom, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Két napja nagyon folyik, és tele van az orrom, meg sokszor hapcizok. Mi lehet ez? Allergia? Mert ugye allergiás vagyok....Viszont érzem a szagokat, és ízeket.

2020. szept. 14. 06:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak megfáztál, nátha vírus, de allergia is.
2020. szept. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is elsőre gondoltam.
2020. szept. 14. 06:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Üdv Európa parlagfű központjában.
2020. szept. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha allergiás vagy a parlagfűre, akkor már legalább két hete rosszul kéne lenned szerintem. Hacsak nem mentél mondjuk két napja kirándulni vagy Szegedre, szóval olyan helyre, ahol extrém sok a pollen. Ez esetben mosd le jól az arcod, moss hajat, és valószínűleg jobban leszel.


De ha már a pollenszezon elejétől (idén augusztus 20-25 körül keződődött a durva időszak) rosszul vagy, akkor nézzen meg orvos és derítsék ki, hogy pontosan mikre vagy allergiás.

2020. szept. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem augusztus 20. körül kezdődtek a tünetek, egy orrlyuk dugulása, tüsszögés roham, orrfolyás. A mai napig tart lassan egy hónapja. Én azt hittem arcüreg gyulladás, de akkor allergia lehet???
2020. szept. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5: esélyes. Menj be a patikába, kérj egy doboz antihisztamint és próbáld meg, hátha használ. Ha igen, akkor elég gyanús, hogy allergia.


Itt tudod megnézni néhány hétre visszamenőleg a pollenszinteket:

[link]


Válaszd ki a városod (vagy ami a legközelebb van) és azt, hogy "összes növény". Így valamennyire ki tudod következtetni, hogy melyik növény pollenje csinálhat nálad bajt. Persze a vizsgálat a biztos, ezügyben a háziorvost érdemes felhívni.

2020. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!