Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Linimentum scabicidum rüh...

Linimentum scabicidum rüh elleni szer vényköteles? Ha igen, van olyan szer, ami nem?

Figyelt kérdés

Hasam,derekam tájékán rengeteg pici, piros pötty van, némelyiknek fehér a teteje. Valószínűleg rühatka lesz.


A párnákat, takarót ki tudom rakni szellőztetni nappalra, viszont az ággyal nem tudom mi legyen. Sikáljam meg valamivel? Vagy nyissak ablakot és ameddig tudok, ne feküdjek bele?


Illetve olvastam, hogy elvileg a teafa olaj is hatásos lehet, ez mennyire igaz?



2020. szept. 16. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán nem vényköteles, de szerintem megszűnt. Vény nélküli szer a rühességre a Novascabin. Van sokkal jobb, drágább szer az Infectoscab, de az vényköteles.
2020. szept. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát sajnos sokat szenvedtem vele terhesen elkaptam félre kezelték el kapta a baba és a kisbaba bőre olyan nekik mint a vaj nagyon nehéz kiírtani .

Szellőztetés nem öli meg ,csak a forró mosás ,gőz fertőtlenítő.

1 Zsákold be a ruháid hogy megíkméld magad egy óriás mosástól .

2.Válogass ki 1 hétre való ruhát most ki vasald le ,mindent zokni ,bugyi mindent .

3.Szőnyeget tekerd fel tedd félre 1 hétre.

4 Minden nap ágynemű csere ,90 fokon fokon mosd ki a lepedőd is.

4.A textiles bútorokat vagy levasalod vagy le nylonozod a bútorokat hipos ecetes vízzel töröld le.

2020. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Ágyneműket kimostam,meg a ruhákat.Kedden tudok eljutni orvoshoz,de már nem biztos,hogy rüh,mert nem terjed,illetve nem melegben viszket,hanem mikor valami enyhén hozzáér(megcsikizi a kiütést),sokszor el is felejtem,hogy vannak kiütések,és családban sem jelent meg senkin rajtam kivűl.


Lehet csak valami allergiás reakció valami ételre,ruhaanyagra,de nagyon zavar ,így mindenképpen megyek orvoshoz.

2020. szept. 19. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Szívesen jobbulást .
2020. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia kiderült a probléma mit mondott az orvos ?
2020. szept. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazából mire mentem volna az orvoshoz, eltűntek.

Így nem mentem el, mert nem tudtam volna mit mutatni neki.


De kenegettem magam SPirit Salicylatusszal, Sudocremmel.


Ha netán megint előjönnének, akkor viszont azonnal megyek dokihoz. Bár gyanúm van, a sparos mogyorókrém.



Az után jöttek elő a kiütések, miután merészeltem enni, egy nutellás zsemlét. Bár nem hiszem, hogy egy "allergiás" reakció ilyen pattanás szerű pöttyöket váltana ki. Legalábbis ismerőseim körében nem hallottam ilyenről.

2020. szept. 24. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!